SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR S.A.

CUI 1553483J2018007228408CAEN 6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliarăBucurești Sectorul 1, București

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

96Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

144,2 mil. RON

-11,5 % față de anul anterior

Profit net

101,1 mil. RON

14,6 % față de anul anterior

Salariați

32

Ultimul bilanț

Activitate

6812

Dezvoltare (promovare) imobiliară

Date administrative

Registrul Comerțului
J2018007228408
Înregistrată la
09.12.1992
Stare juridică (ONRC)
TRANSFER(SOSIRE) din data 23.05.2018
Cod poștal
14043
Telefon
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, DRM PĂDUREA MOGOŞOAIA, NR.31-41

Hartă

Localizare sediu

MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, DRM PĂDUREA MOGOŞOAIA, NR.31-41

Deschide harta

Rezumat public firmă

IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR S.A. este o firmă din București Sectorul 1, județul București, cu CUI 1553483. Este înregistrată la ONRC sub numărul J2018007228408. Firma are CAEN principal 6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

96Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

92

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

144.211.875 RON

Juridic & stare

—

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 33 ani

32 salariați

Conexiuni

100

212 coduri CAEN secundare

7 persoane

Semnale cheie

Stare curentă

TRANSFER(SOSIRE)

Profit pozitiv

101.132.930 RON

Capitaluri pozitive

1.072.459.207 RON

Datorii sub active

18,8 %

Cifră de afaceri în scădere

-11,5 %

Vechime bună

33 ani

CAEN principal identificat

6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 1992

    Înregistrare

    09.12.1992

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    144.211.875 RON · 101.132.930 RON

  3. 6812

    CAEN principal

    Dezvoltare (promovare) imobiliară

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR S.A. este o companie înregistrată la 09.12.1992 și are starea juridică „TRANSFER(SOSIRE)” în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară. Cifra de afaceri a scăzut cu 11,5 % față de anul anterior. Profitul net a crescut cu 14,6 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 32 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-10-16

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
2025144.211.875101.132.930253.169.206956.000.444392.192.0451.072.459.20732
2024162.938.31488.239.915414.764.313920.980.798461.045.026971.915.52642
202361.535.70242.492.358543.742.064874.784.853547.354.182883.675.74052
202280.756.47263.325.831488.636.092805.225.375519.493.924841.180.39978
202132.113.19564.849.401365.884.707639.606.283423.667.381700.566.69566
2020114.586.84969.246.678219.573.621519.487.392336.373.037637.082.53148
2019161.075.317154.139.395173.140.482445.913.613328.911.148585.680.94352
Grafic indicatori financiariRON162.938.314122.203.73681.469.15740.734.57902019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

70,1 %

Datorii / active

18,8 %

Capitaluri / active

79,5 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

-11,5 %

Evoluție profit față de anul anterior

14,6 %

Cifră afaceri / salariat

4.506.621 RON

Vechime firmă

33 ani

Monitorul Oficial

Publicatii recente in Partea a IV-a

MOF PIV nr. 7152(8/9.444.179)

Societatea IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR - S.A. NOTIFICARE Oficiul Registrului Comerțului de pe lângă Tribunalul București notifică, în conformitate cu prevederile art. 204 alin. (5) din Legea nr. 31/1990, republicată, cu modificările și completările ulterioare, depunerea textului actualizat al actului constitutiv al Societății Comerciale IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR - S.A., cu sediul în București, sectorul 1, drumul Pădurea Mogoșoaia nr. 31-41, înregistrată sub nr. J2018007228408, identificator unic la nivel european ROONRC.J2018007228408, cod unic de înregistrare 1553483, care a fost înregistrat sub nr. 1775815 din 30.04.2026. (8/9.444.179)

MOF PIV nr. 7152(1/9.444.178)

Societatea IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR - S.A. HOTĂRÂREA NR. 1 din data de 29.04.2026, ora 10.00 I. Convocarea Adunarea Generală Ordinară a Acționarilor (denumită, în continuare „AGOA”) a fost legal convocată prin: - publicarea convocatorului în: a. Monitorul Oficial al României, Partea a IV-a, 1871/27.03.2026; b. Ziarul Jurnalul din 27.03.2026; - înștiințarea Bursei de Valori București la data de 25.03.2026, și a ASF la data de 26.03.2026; - completarea ordinii de zi în data de 08 aprilie 2026 și înștiințarea Bursei de Valori București la data de 09.04.2026, și a ASF la data de 09.04.2026; - republicarea convocatorului în: c. Monitorul Oficial al României, Partea a IV-a, nr. 2191/14.04.2026; d. Ziarul Jurnalul din 10.04.2026; - afișarea la sediul societății și pe site-ul societății www.impactsa.ro II. Cvorumul La Adunarea Generală Ordinară a Acționarilor IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR - S.A. (denumită, în continuare „Societatea”), au participat acționarii reprezentând 87,4968% din numărul total de voturi, și 87,4230% din capitalul social subscris și vărsat respectiv: - 103.375.149 acțiuni din numărul total de 118.247.071 acțiuni, - 103.375.149 voturi din numărul total de 118.147.303 drepturi de vot. Adunarea Generală Ordinară a Acționarilor este statutară raportat la dispozițiile art. 13 din Actul Constitutiv al Societății și legală raportat la cerințele Legii societăților nr. 31/1990, republicată, modificată și completată. III. La punctele aflate pe ordinea de zi au fost adoptate următoarele hotărâri: 1. Cu un număr total de 103.050.586 voturi valabil exprimate, reprezentând 103.050.586 acțiuni și 87,1485% din capitalul social al societății, dintre care 103.050.586 voturi „pentru” reprezentând 100% numărul total de voturi exprimate în Adunare, s-a aprobat raportul consiliului de administrație aferent exercițiului financiar 2025. S-au înregistrat 324.563 abțineri. 2. Cu un număr total de 103.048.486 voturi valabil exprimate, reprezentând 103.048.486 acțiuni și 87,1468% din capitalul social al societății, dintre care 103.048.486 voturi „pentru” reprezentând 100% numărul total de voturi exprimate în Adunare, s-au aprobat Situațiile Financiare Anuale individuale ale IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR - S.A. aferente anului 2025, întocmite în conformitate cu Ordinul Ministrului Finanțelor Publice nr. 2.844/2016 pentru aprobarea reglementărilor contabile conforme cu Standardele MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA A IV-A , Nr. 7152/30.IX.2026 2 Internaționale de Raportare Financiară (IFRS) în format PDF, precum și a formatului electronic unic al Situațiilor Financiare Anuale individuale aferente anului 2025 întocmite conform cerințelor Regulamentului ESEF (xHTML format). S-au înregistrat 326.663 abțineri. MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA A IV-A , Nr. 7152/30.IX.2026 3 MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA A IV-A , Nr. 7152/30.IX.2026 4 MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA A IV-A , Nr. 7152/30.IX.2026 5 3. Cu un număr total de 103.048.486 voturi valabil exprimate, reprezentând 103.048.486 acțiuni și 87,1468% din capitalul social al societății, dintre care 103.048.486 voturi „pentru” reprezentând 100% numărul total de voturi exprimate în Adunare, s-au aprobat Situațiile Financiare Anuale consolidate ale IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR - S.A. și ale filialelor sale aferente anului 2025, întocmite în conformitate cu Standardele Internaționale de Raportare Financiară (IFRS) adoptate de UE în format PDF, precum și a formatului electronic unic al Situațiilor Financiare Anuale consolidate aferente anului 2025 întocmite conform cerințelor Regulamentului ESEF (xHTML format). S-au înregistrat 326.663 abțineri. MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA A IV-A , Nr. 7152/30.IX.2026 6 MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA A IV-A , Nr. 7152/30.IX.2026 7 MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA A IV-A , Nr. 7152/30.IX.2026 4. Cu un număr total de 103.050.586 voturi valabil exprimate, reprezentând 103.050.586 acțiuni și 87,1485% din capitalul social al societății, dintre care 103.050.586 voturi „pentru” reprezentând 100% numărul total de voturi exprimate în Adunare, s-a aprobat raportul anual 2025, conform art. 65 1 din Legea 24/2017. S-au înregistrat 324.563 abțineri. 5. Cu un număr total de 100.009.078 voturi valabil exprimate, reprezentând 100.009.078 acțiuni și 84,5764% din capitalul social al societății, dintre care 99.660.237 voturi „pentru”, reprezentând 99,6512% din numărul total de voturi exprimate în Adunare, 348.841 voturi „împotrivă”, reprezentând 0,3488% din numărul total de voturi deținute de acționarii prezenți în Adunare, s-a aprobat repartizarea profitului net realizat în anul 2025, în suma de 101.132.930 RON, conform propunerilor Consiliului de Administrație, astfel: a. 5.026.923 RON constituire rezerve legale obligatorii; b. 0 RON acoperire rezerve statuare/contractuale; c. 362.850 RON acoperire pierderi rezultate din vânzarea instrumentelor de capitaluri proprii; d. 95.743.157 RON rămân nerepartizați S-au înregistrat 3.366.071 abțineri. 6. Cu un număr total de 99.357.820 voturi valabil exprimate, reprezentând 99.357.820 acțiuni și 84,0256% din capitalul social al societății, dintre care 99.357.820 voturi „pentru”, reprezentând 100% numărul total de voturi exprimate în Adunare s-a aprobat descărcarea de gestiune a membrilor Consiliului de Administrație pentru exercițiul financiar 2025. S-au înregistrat 4.017.329 abțineri. 7. Cu un număr total de 103.054.036 voturi valabil exprimate, reprezentând 103.054.036 acțiuni și 87,1514% din capitalul social al societății, dintre care 102.962.280 voturi „pentru”, reprezentând 99,9110% din numărul total de voturi exprimate în Adunare și 91.756 voturi „împotrivă”, reprezentând 0,0890% din numărul total de voturi exprimate în Adunare, s-a aprobat supunerea Raportului de Remunerare pentru Administratori și Directorii Impact Developer & Contractor - S.A., aferent anului 2025, votului consultativ al AGOA, având în vedere prevederile art. 107, paragraful (6) din Legea nr. 24/2017 privind emitenții de instrumente financiare și operațiuni de piață, republicată. S-au înregistrat 321.113 abțineri. 8. Cu un număr total de 102.744.521 voturi valabil exprimate, reprezentând 102.744.521 acțiuni și 86,8897% din capitalul social al societății, dintre care 102.742.421 voturi „pentru”, reprezentând 99,9980% din numărul total de voturi exprimate în Adunare și 2.100 voturi „împotrivă”, reprezentând 0,0020% din numărul total de voturi exprimate în Adunare, s-a aprobat programul de activitate și a bugetului de venituri și cheltuieli consolidat, pentru exercițiul financiar 2026, în conformitate cu materialele de prezentare. S-au înregistrat 630.628 abțineri. 8 MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA A IV-A , Nr. 7152/30.IX.2026 9. Cu un număr total de 103.048.337 voturi valabil exprimate, reprezentând 103.048.337 acțiuni și 87,1466% din capitalul social al societății, dintre care 102.720.780 voturi „pentru” reprezentând 99,6821% din numărul total de voturi exprimate în Adunare și 327.557 voturi „împotrivă”, reprezentând 0,3179% din numărul total de voturi exprimate în Adunare, s-a aprobat alegerea domnului Dumitru Radu Stanescu ca membru al Consiliului de Administrație al societății, începând cu data de 29 aprilie 2026, până la data de 28 aprilie 2029. S-au înregistrat 326.812 abțineri. 10. Cu un număr total de 99.680.063 voturi valabil exprimate, reprezentând 99.680.063 acțiuni și 84,2981% din capitalul social al societății, dintre care 99.108.471 voturi „pentru”, reprezentând 99,4266% din numărul total de voturi exprimate în Adunare și 571.592 voturi „împotrivă”, reprezentând 0,5734% din numărul total de voturi exprimate în Adunare, s-a aprobat remunerația cuvenită membrilor Consiliului de Administrație și Președintelui Consiliului de Administrație, respectiv 4480 Euro brut/lună (plus TVA, în cazul persoanelor juridice), pentru membrii Consiliului de Administrație și 6720 Euro brut/lună (plus TVA, în cazul persoanelor juridice), pentru Președintele Consiliului de Administrație. S-au înregistrat 3.695.086 abțineri. 11. Cu un număr total de 102.783.486 voturi valabil exprimate, reprezentând 102.783.486 acțiuni și 86,9226% din capitalul social al societății, dintre care 102.703.029 voturi „pentru”, reprezentând 99,9217% din numărul total de voturi exprimate în Adunare și 80.457 voturi „împotrivă”, reprezentând 0,0783% din numărul total de voturi exprimate în Adunare, s-a aprobat împuternicirea Președintelui Consiliului de Administrație să semneze contractul de administrare cu administratorul ales. S-au înregistrat 566.663 abțineri. 12. Cu un număr total de 99.687.337 voturi valabil exprimate, reprezentând 99.687.337 acțiuni și 84,3043% din capitalul social al societății, dintre care 99.601.880 voturi „pentru” reprezentând 99,9143% din numărul total de voturi exprimate în Adunare și 85.457 voturi „împotriva” reprezentând 0,0857% din numărul total de voturi exprimate în Adunare, s-a aprobat politica de remunerare a IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR - S.A., actualizată și completată. S-au înregistrat 3.687.812 abțineri. 13. Cu un număr total de 99.445.986 voturi valabil exprimate, reprezentând 99.445.986 acțiuni și 84,1002% din capitalul social al societății, dintre care 99.349.230 voturi „pentru” reprezentând 99,9027% din numărul total de voturi exprimate în Adunare și 96.756 voturi „împotriva” reprezentând 0,0973% din numărul total de voturi exprimate în Adunare, s-a aprobat participarea membrilor Consiliului de Administrație la programul de tip „Stock Option Plan 2026-2027” implementat de Societate în condițiile următoare: (a) Membrii Consiliului de Administrație încărcați cu funcții specifice în cadrul Consiliului de Administrație, potrivit regulamentului privind activitatea acestuia, au dreptul de a participa la programul de tip „Stock Option Plan 2026-2027”, aceasta reprezentând remunerație suplimentară conform art. 153 18 (2) din Legea societăților nr. 31/1990, fiind le repartizat un număr maxim total 55.000 acțiuni. (b) Consiliul de Administrație va determina valoarea remunerației suplimentare pentru fiecare membru al acestuia, pe baza recomandărilor Comitetului de Remunerare, conform art. 153 18 (2) și (4) din Legea societăților nr. 31/1990. (c) Pentru membrii Consiliului de Administrație, dreptul de opțiune va putea fi exercitat după o perioadă de 12 luni de la data acordării dreptului de opțiune. (d) Drepturile de opțiune vor fi acordate până în data de 30.09.2026. (e) După trecerea perioadei de 12 luni de la data acordării dreptului de opțiune, membrii Consiliului de Administrație vor trebui să și-și exercite acest drept de opțiune în termen de o lună. S-au înregistrat 3.929.163 abțineri. 14. Cu un număr total de 102.806.936 voturi valabil exprimate, reprezentând 102.806.936 acțiuni și 86,9425% din capitalul social al societății, dintre care 102.726.479 voturi „pentru” reprezentând 99,9217% din numărul total de voturi exprimate în Adunare și 80.457 voturi „împotriva” reprezentând 0,0783% din numărul total de voturi exprimate în Adunare, s-a aprobat actualizarea actului constitutiv cu noua componentă a Consiliului de Administrație și împuternicirea Președintelui Consiliului de Administrație să semneze actul constitutiv actualizat. S-au înregistrat 568.213 abțineri. 15. Cu un număr total de 102.808.486 voturi valabil exprimate, reprezentând 102.808.486 acțiuni și 86,9438% din capitalul social al societății, dintre care 102.808.486 voturi „pentru” reprezentând 100% din numărul total de voturi exprimate în Adunare s-a aprobat împuternicirea, cu posibilitatea de substituire, a Președintelui Consiliului de Administrație pentru a semna în numele acționarilor hotărârea Adunării, precum și orice alte documente în legătură cu aceasta și pentru a îndeplini oricare și toate formalitățile stipulate de lege în vederea obținerii înregistrării și asigurării opozabilității hotărârii Adunării față de terți. S-au înregistrat 566.663 abțineri. 9 MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA A IV-A , Nr. 7152/30.IX.2026 16. Cu un număr total de 103.055.586 voturi valabil exprimate, reprezentând 103.055.586 acțiuni și 87,1528% din capitalul social al societății, dintre care 103.055.586 voturi „pentru” reprezentând 100% din numărul total de voturi exprimate în Adunare, s-a aprobat data de 21 mai 2026 ca dată de înregistrare care servește la identificarea acționarilor societății asupra cărora se răsfrâng efectele hotărârilor adoptate în cadrul Adunării („Data de Înregistrare”). S-au înregistrat 319.563 abțineri. 17. Cu un număr total de 103.055.586 voturi valabil exprimate, reprezentând 103.055.586 acțiuni și 87,1528% din capitalul social al societății, dintre care 103.055.586 voturi „pentru” reprezentând 100% din numărul total de voturi exprimate în Adunare, s-a aprobat data de 20 mai 2026 ca ex-date. S-au înregistrat 319.563 abțineri. (1/9.444.178)

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.