SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

MARQUARDT SCHALTSYSTEME SCS

CUI 17000722J2004001825321CAEN 2931 · Fabricarea de echipamente electrice şi electronice pentru autovehicule şi pentruMunicipiul Sibiu, Sibiu

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

98Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

1,34 mld. RON

-0,7 % față de anul anterior

Profit net

41,8 mil. RON

11,8 % față de anul anterior

Salariați

1.539

Ultimul bilanț

Activitate

2931

Fabricarea de echipamente electrice şi electronice pentru autovehicule şi pentru

Date administrative

Registrul Comerțului
J2004001825321
Înregistrată la
02.12.2004
Stare juridică (ONRC)
Înregistrată (ONRC) din 02.12.2004
Cod poștal
550018
Telefon
Adresă
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. MÜNCHEN, NR.2

Hartă

Localizare sediu

JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. MÜNCHEN, NR.2

Deschide harta

Rezumat public firmă

MARQUARDT SCHALTSYSTEME SCS este o firmă din Municipiul Sibiu, județul Sibiu, cu CUI 17000722. Este înregistrată la ONRC sub numărul J2004001825321. Firma are CAEN principal 2931 - Fabricarea de echipamente electrice şi electronice pentru autovehicule şi pentru. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

98Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

100

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

1.335.640.922 RON

Juridic & stare

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 21 ani

1.539 salariați

Conexiuni

92

148 coduri CAEN secundare

4 persoane

Semnale cheie

Stare curentă

INREGISTRAT

Profit pozitiv

41.838.822 RON

Capitaluri pozitive

406.802.521 RON

Datorii sub active

39,6 %

Cifră de afaceri în scădere

-0,7 %

Vechime bună

21 ani

CAEN principal identificat

2931 · Fabricarea de echipamente electrice şi electronice pentru autovehicule şi pentru

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 2004

    Înregistrare

    02.12.2004

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    1.335.640.922 RON · 41.838.822 RON

  3. 2931

    CAEN principal

    Fabricarea de echipamente electrice şi electronice pentru autovehicule şi pentru

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

MARQUARDT SCHALTSYSTEME SCS este o companie înregistrată la 02.12.2004 și figurează ca înregistrată în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 2931 - Fabricarea de echipamente electrice şi electronice pentru autovehicule şi pentru. Cifra de afaceri a scăzut cu 0,7 % față de anul anterior. Profitul net a crescut cu 11,8 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 1.539 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-09-02

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
20251.335.640.92241.838.822272.381.792429.342.449259.100.707406.802.5211.539
20241.344.885.25837.429.309341.963.337455.185.076289.148.370395.087.0511.641
20231.314.802.00831.444.249381.686.679421.688.689357.007.473389.537.1121.738
20221.360.190.89436.799.764329.160.788310.675.076410.155.570387.927.2622.084
20211.344.978.52924.234.526251.157.054282.198.852344.972.338365.865.2982.213
20201.290.424.30086.510.889241.311.840312.203.461293.327.955353.652.5442.306
20191.398.500.38736.676.182265.246.394341.988.858203.663.079275.192.6912.375
Grafic indicatori financiariRON1.398.500.3871.048.875.290699.250.194349.625.09702019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

3,1 %

Datorii / active

39,6 %

Capitaluri / active

59,1 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

-0,7 %

Evoluție profit față de anul anterior

11,8 %

Cifră afaceri / salariat

867.863 RON

Vechime firmă

21 ani

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.