SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

ANTREPRIZA DE CONSTRUCŢII DRUMURI ŞI AUTOSTRĂZI S.R.L.

CUI 16790810J2024012283402CAEN 4211 · Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilorBucurești Sectorul 2, București

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

89Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

215,1 mil. RON

-18,6 % față de anul anterior

Profit net

5,32 mil. RON

-0,5 % față de anul anterior

Salariați

252

Ultimul bilanț

Activitate

4211

Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor

Date administrative

Registrul Comerțului
J2024012283402
Înregistrată la
24.09.2004
Stare juridică (ONRC)
TRANSFER(SOSIRE) din data 19.06.2024
Telefon
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR SERGHEI VASILIEVICI RAHMANINOV, NR.84

Hartă

Localizare sediu

MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR SERGHEI VASILIEVICI RAHMANINOV, NR.84

Deschide harta

Rezumat public firmă

ANTREPRIZA DE CONSTRUCŢII DRUMURI ŞI AUTOSTRĂZI S.R.L. este o firmă din București Sectorul 2, județul București, cu CUI 16790810. Este înregistrată la ONRC sub numărul J2024012283402. Firma are CAEN principal 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

89Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

82

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

215.140.446 RON

Juridic & stare

—

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 22 ani

252 salariați

Conexiuni

86

100 coduri CAEN secundare

1 persoană

Semnale cheie

Stare curentă

TRANSFER(SOSIRE)

Profit pozitiv

5.318.791 RON

Capitaluri pozitive

90.140.159 RON

Datorii sub active

76,4 %

Cifră de afaceri în scădere

-18,6 %

Vechime bună

22 ani

CAEN principal identificat

4211 · Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 2004

    Înregistrare

    24.09.2004

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    215.140.446 RON · 5.318.791 RON

  3. 4211

    CAEN principal

    Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

ANTREPRIZA DE CONSTRUCŢII DRUMURI ŞI AUTOSTRĂZI S.R.L. este o companie înregistrată la 24.09.2004 și are starea juridică „TRANSFER(SOSIRE)” în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor. Cifra de afaceri a scăzut cu 18,6 % față de anul anterior. Profitul net a scăzut cu 0,5 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 252 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-10-16

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
2025215.140.4465.318.791283.840.88148.152.409323.295.95390.140.159252
2024264.147.1785.345.144223.221.26434.189.330267.180.93380.530.872201
2023292.976.934930.196272.422.39023.114.665319.152.60575.185.728164
2022298.599.301860.452169.108.69730.633.239212.730.99074.255.532148
2021188.791.5651.555.823105.531.34630.568.390148.358.14273.395.186214
2020256.827.0354.696.217110.747.94220.394.786158.319.26471.839.363234
2019264.111.03143.823.36759.204.7429.350.755120.825.13470.979.678235
Grafic indicatori financiariRON298.599.301223.949.476149.299.65174.649.82502019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

2,5 %

Datorii / active

76,4 %

Capitaluri / active

24,3 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

-18,6 %

Evoluție profit față de anul anterior

-0,5 %

Cifră afaceri / salariat

853.732 RON

Vechime firmă

22 ani

Monitorul Oficial

Publicatii recente in Partea a IV-a

MOF PIV nr. 7847(58/9.553.304)

Societatea ANTREPRIZA DE CONSTRUCȚII DRUMURI ȘI AUTOSTRĂZI - S.R.L. NOTIFICARE Oficiul Registrului Comerțului de pe lângă Tribunalul București notifică, în conformitate cu prevederile art. 204 alin. (5) din Legea nr. 31/1990, republicată, cu modificările și completările ulterioare, depunerea textului actualizat al actului constitutiv al Societății Comerciale ANTREPRIZA DE CONSTRUCȚII DRUMURI ȘI AUTOSTRĂZI - S.R.L., cu sediul în București, sectorul 2, strada Serghei Vasilievici Rahmaninov nr. 84, înregistrată sub nr. J2024012283402, identificator unic la nivel european ROONRC.J2024012283402, cod unic de înregistrare 16790810, care a fost înregistrat sub nr. 2276569 din 05.06.2026. (58/9.553.304)

MOF PIV nr. 7847(57/9.553.303)

Societatea ANTREPRIZA DE CONSTRUCȚII DRUMURI ȘI AUTOSTRĂZI - S.R.L. DECIZIA NR. 1536 din data de 23.06.2026 a asociatului unic Subsemnatul, Vlasie Gheorghe, în calitate de asociat unic al Societății S.C. ANTREPRIZA DE CONSTRUCȚII DRUMURI ȘI AUTOSTRĂZI - S.R.L., cu sediul în București, str. Serghei Vasilievici Rahmaninov nr. 84, sectorul 2, înmatriculată la Oficiul Registrului Comerțului București sub nr. J2024012283402, cod unic de înregistrare RO 16790810, în temeiul prevederilor actului constitutiv și ale Legii nr. 31/1990 - republicată, emit prezenta, decizie: 17 MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA A IV-A , Nr. 7847/15.X.2026 Art. 1. Se închide punctul de lucru din satul Buhoci, comuna Buhoci, nr. cadastral 60354, județul Bacău. Art. 2. Se închide punctul de lucru din localitatea Hârlău, Str. Gării nr. 4, teren în suprafața de 12.000 m.p., județul Iași, deschis prin contractul de închiriere nr. 3947/15.10.2020. Art. 3. Se închide punctul de lucru din localitatea Hârlău, str. Gării nr. 4, teren în suprafață de 3000 m.p., județul Iași, deschis prin contractul de închiriere nr. 4883/15.12.2020. Art. 4. Se reformulează obiectul de activitate al societății în felul următor: Domeniul principal de activitate: Lucrări de construcții a drumurilor și a căilor ferate, căruia îi corespunde grupa CAEN 421. Activitatea principală: CAEN 4211 - Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor; Activități secundare: CAEN 0312 - Pescuitul în ape dulci; CAEN 0322 - Acvacultura în ape dulci; CAEN 0811 - Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei-calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei; CAEN 0812 - Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului; CAEN 0899 - Alte activități extractive, n.c.a.; CAEN 0990 - Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor; CAEN 2351 - Fabricarea cimentului; CAEN 2352 - Fabricarea varului și ipsosului; CAEN 2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții; CAEN 2362 - Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții; CAEN 2363 - Fabricarea betonului; CAEN 2364 - Fabricarea mortarului; CAEN 2365 - Fabricarea produselor din azbociment; CAEN 2366 - Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos; CAEN 2370 - Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei; CAEN 2391 - Fabricarea de produse abrazive; CAEN 2399 - Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.; CAEN 2410 - Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje; CAEN 2420 - Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel; CAEN 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice; CAEN 2553 - Operațiuni de mecanică generală; CAEN 2562 - Fabricarea articolelor de feronerie; CAEN 3600 - Captarea, tratarea și distribuția apei; CAEN 3811 - Colectarea deșeurilor nepericuloase; CAEN 3821 - Recuperarea materialelor reciclabile; CAEN 3832 - Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri; CAEN 4100 - Lucrări de construcții a[act identitate redactat]și nerezidențiale; CAEN 4211 - Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor; CAEN 4212 - Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane; CAEN 4213 - Construcția de poduri și tuneluri; CAEN 4221 - Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide; CAEN 4222 - Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații; CAEN 4291 - Construcții hidrotehnice; CAEN 4299 - Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești, n.c.a.; CAEN 4311 - Lucrări de demolare a construcțiilor; CAEN 4312 - Lucrări de pregătire a terenului; CAEN 4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții; CAEN 4321 - Lucrări de instalații electrice; CAEN 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat; CAEN 4323 - Lucrări de izolații; CAEN 4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții; CAEN 4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie; CAEN 4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților; CAEN 4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri; CAEN 4335 - Alte lucrări de finisare; CAEN 4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții; CAEN 4342 - Alte lucrări speciale de construcții pentru[act identitate redactat]și produse chimice pentru industrie; CAEN 4613 - Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții; CAEN 4615 - Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie; CAEN 4616 - Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele; CAEN 4618 - Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.e.a.; CAEN 4619 - Intermedieri în comerțul cu produse diverse; CAEN 4632 - Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște; 18 MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA A IV-A , Nr. 7847/15.X.2026 CAEN 4638 - Comerț cu ridicata specializat al altor alimente; CAEN 4641 - Comerț cu ridicata al produselor textile; CAEN 4643 - Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor; CAEN 4644 - Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie și produse de întreținere; CAEN 4647 - Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat; CAEN 4649 - Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc; CAEN 4671 - Comerț cu ridicata al autovehiculelor; CAEN 4672 - Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule; CAEN 4673 - Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete; CAEN 4681 - Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate; CAEN 4683 - Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare; CAEN 4685 - Comerț cu ridicata al produselor chimice; CAEN 4686 - Comerț cu ridicata al altor produse intermediare; CAEN 4687 - Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor; CAEN 4690 - Comerț cu ridicata nespecializat; CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun; CAEN 4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor; CAEN 4781 - Comerț cu amănuntul al autovehiculelor; CAEN 4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule; CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri; CAEN 5210 - Depozitări; CAEN 5226 - Alte activități anexe transporturilor; CAEN 6110 - Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit; CAEN 6622 - Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări; CAEN 7020 - Activități de consultanță în afaceri și management; CAEN 7111 - Activități de arhitectură; CAEN 7112 - Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea; CAEN 7120 - Activități de testări și analize tehnice; CAEN 7711 - Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare; CAEN 7712 - Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele; CAEN 7731 - Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole; CAEN 7732 - Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții; CAEN 7739 - Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile, n.c.a.; CAEN 8210 - Activități de secretariat și servicii suport; CAEN 9319 - Alte activități sportive, n.c.a.; CAEN 9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor. Art. 5 Se aprobă rescrierea actului constitutiv. Redactată la sediul societății în 2 exemplare originale, astăzi, 23.06.2026. (57/9.553.303)

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.