SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

CONCELEX SRL

CUI 6544184J1994023131401CAEN 4100 · Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţialeBucurești Sectorul 1, București

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

97Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

1,44 mld. RON

13,9 % față de anul anterior

Profit net

202,2 mil. RON

33 % față de anul anterior

Salariați

997

Ultimul bilanț

Activitate

4100

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Date administrative

Registrul Comerțului
J1994023131401
Înregistrată la
15.12.1994
Stare juridică (ONRC)
Înregistrată (ONRC) din 15.12.1994
Cod poștal
70000
Telefon
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. AEROPORTULUI, NR.120-130

Hartă

Localizare sediu

MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. AEROPORTULUI, NR.120-130

Deschide harta

Rezumat public firmă

CONCELEX SRL este o firmă din București Sectorul 1, județul București, cu CUI 6544184. Este înregistrată la ONRC sub numărul J1994023131401. Firma are CAEN principal 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

97Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

100

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

1.438.680.168 RON

Juridic & stare

—

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 31 ani

997 salariați

Conexiuni

86

87 coduri CAEN secundare

1 persoană

Semnale cheie

Stare curentă

INREGISTRAT

Profit pozitiv

202.202.063 RON

Capitaluri pozitive

316.509.699 RON

Datorii sub active

77,5 %

Cifră de afaceri în creștere

13,9 %

Vechime bună

31 ani

CAEN principal identificat

4100 · Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 1994

    Înregistrare

    15.12.1994

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    1.438.680.168 RON · 202.202.063 RON

  3. 4100

    CAEN principal

    Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

CONCELEX SRL este o companie înregistrată la 15.12.1994 și figurează ca înregistrată în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Cifra de afaceri a crescut cu 13,9 % față de anul anterior. Profitul net a crescut cu 33 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 997 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-10-16

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
20251.438.680.168202.202.0631.092.680.957110.619.9211.298.658.633316.509.699997
20241.262.917.555152.064.557720.578.91762.054.893981.109.941319.161.012910
20231.226.996.69265.569.378630.805.26268.805.633759.402.334152.890.982930
2022526.982.65456.968.964263.656.16635.959.125331.004.17287.373.575678
2021311.740.29012.560.878174.214.62638.853.584214.042.04258.133.321566
2020243.727.44617.150.84593.206.05627.314.064131.433.91850.777.888608
2019306.851.21031.089.60664.993.8558.568.786121.841.94057.689.789406
Grafic indicatori financiariRON1.438.680.1681.079.010.126719.340.084359.670.04202019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

14,1 %

Datorii / active

77,5 %

Capitaluri / active

22,5 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

13,9 %

Evoluție profit față de anul anterior

33 %

Cifră afaceri / salariat

1.443.009 RON

Vechime firmă

31 ani

Monitorul Oficial

Publicatii recente in Partea a IV-a

MOF PIV nr. 7819(25/9.533.517)

Societatea CONCELEX - S.R.L. NOTIFICARE Oficiul Registrului Comerțului de pe lângă Tribunalul București notifică, în conformitate cu prevederile art. 204 alin. (5) din Legea nr. 31/1990, republicată, cu modificările și completările ulterioare, depunerea textului actualizat al actului constitutiv al Societății Comerciale CONCELEX - S.R.L., cu sediul în București, sectorul 1, Str. Aeroportului nr. 120-130, înregistrată sub nr. J1994023131401, identificator unic la nivel european ROONRC.J1994023131401, cod unic de înregistrare 6544184, care a fost înregistrat sub nr. 2214286 din 02.06.2026. (25/9.533.517)

MOF PIV nr. 7819(24/9.533.516)

Societatea CONCELEX - S.R.L. DECIZIA NR. 324/27.05.2026 a asociatului unic al societății comerciale CONCELEX - S.R.L. În conformitate cu dispozițiile prevăzute de Legea nr. 31/1990 și ale actului constitutiv, CONCELEX - S.R.L., persoană juridică română, cu sediul în București, sectorul 1, str. Aeroportului nr. 120-130, cod 013594, CP 2 OP 68, tel: 021 318 54 89, mobil: 0740 120 101, fax: 021 490 40 96, e-mail: office@concelex.ro, înregistrată la Registrul Comerțului de pe lângă Tribunalul București sub nr. J40/23131/09.12.1994, având Cod Unic de Înregistrare RO 6544184, IBAN: RO70 EGNA 1010 0000 0117 4959 deschis la Vista Bank, reprezintă legal prin Administrator și Director Executiv, dl. Beniamin-Catalin Visan, prin Asociatul Unic LUCRUM BONUM - S.A., persoană juridică română, cu sediul în București, sectorul 1, cod 013594, str. Aeroportului nr. 120-130, camera 5, tel: 021 318 54 89, fax: 021 490 40 96, înregistrată la Registrul Comerțului de pe lângă Tribunalul București sub nr. J40/9135/03.08.2020, având Cod Unic de Înregistrare RO 42862044, reprezintă legal prin Asociat și Administrator, dl. Daniel Piturlea, decide: Art. 1. Se aprobă deschiderea unui Sediu Secundar (Punct de Lucru) în municipiul Craiova, str. Teilor nr. 121 (fost T18, P162, P164), județul Dolj, la care se vor desfășura exclusiv Lucrări de construcții ale[act identitate redactat]și nerezidențiale, corespunzătoare codului CAEN Rev. 3 - 4100. Sediul Secundar se înființează pe o durată determinată, respectiv până la data de 05.01.2029, în conformitate cu dispozițiile Contractului de execuție lucrări nr. 5/04.03.2025. Art. 2. Se aprobă deschiderea unui Sediu Secundar (Punct de Lucru) în municipiul Alba Iulia, bd. Revoluției 1989 nr. 23, CF nr. 114415, nr. cadastral 114415, județul Alba, la care se vor desfășura exclusiv Lucrări de construcții ale[act identitate redactat]și nerezidențiale, corespunzătoare Codului CAEN Rev. 3 - 4100. Sediul Secundar se înființează pe o durată determinată, respectiv până la data de 31.08.2026, în conformitate cu dispozițiile Contractului de Proiectare și Execuție Lucrări nr. 1038/12.01.2024. Art. 3. Se aprobă deschiderea unui Sediu Secundar (Punct de Lucru) în Constanța, bd. Tomis nr. 145, județul Constanța, la care se vor desfășura exclusiv Lucrări de construcții ale[act identitate redactat]și nerezidențiale, corespunzătoare Codului CAEN Rev. 3 - 4100. Sediul Secundar se înființează pe o durată determinată, respectiv până la data de 02.02.2027, în conformitate cu dispozițiile Contractului de Proiectare și Execuție Lucrări nr. 40318/15.11.2023. Art. 4. Se aprobă deschiderea unui Sediu Secundar (Punct de Lucru) în București, bd. Iancu de Hunedoara nr. 30-32, sectorul 1, la care se vor desfășura exclusiv Lucrări de construcții ale[act identitate redactat]și nerezidențiale, corespunzătoare Codului CAEN Rev. 3 - 4100. Sediul Secundar se înființează pe o durată determinată, respectiv până la data de 15.03.2027, în conformitate cu dispozițiile Contractului de Lucrări nr. 304/23.08.2023. Art. 5. Se aprobă deschiderea unui Sediu Secundar (Punct de Lucru) în București, Prelungirea Ghencea, sectorul 6, la care se vor desfășura exclusiv Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor, corespunzătoare Codului CAEN Rev. 3 - 4211. Sediul Secundar se înființează pe o durată determinată, respectiv până la data de 31.12.2026, în conformitate cu dispozițiile Contractului de Proiectare și Execuție Lucrări nr. 255/31.05.2024. Art. 6. Se completează obiectul secundar de activitate al societății, care se vor desfășura „la terți” cu următoarele clase CAEN (conform codificării Ordin 377/2024 - CAEN Rev. 3): - 2551 - Acoperirea metalelor; - 2552 - Tratamente termice ale metalelor; - 4211 - Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor; - 4299 - Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești, n.c.a.; - 4312 - Lucrări de pregătire a terenului; - 4331 - Lucrări de ipsoserie; - 4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie; - 4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților; - 4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri; - 4335 - Alte lucrări de finisare; 8 MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA A IV-A , Nr. 7819/15.X.2026 - 4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții; - 4690 - Comerț cu ridicata nespecializat. Art. 7. Se radiază din obiectul secundar de activitate al societății clasa CAEN 6422 - Activități ale canalelor de finanțare. Art. 8. Se aprobă modificarea actului constitutiv al societății prin actualizarea obiectelor de activitate secundare ale societății. Art. 9. Administratorul societății va efectua toate demersurile legale pentru ducerea la îndeplinire a prezentei hotărâri, personal sau prin mandatar. Prezenta Decizie a fost luată astăzi, 27.05.2026, la sediul CONCELEX - S.R.L. (24/9.533.516)

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.