SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

ROMSTAL IMEX SRL

CUI 5990324J1994014205403CAEN 4684 · Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitareBucurești Sectorul 4, București

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

97Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

1,36 mld. RON

19,3 % față de anul anterior

Profit net

26,5 mil. RON

-24,7 % față de anul anterior

Salariați

1.412

Ultimul bilanț

Activitate

4684

Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare

Date administrative

Registrul Comerțului
J1994014205403
Înregistrată la
01.08.1994
Stare juridică (ONRC)
Înregistrată (ONRC) din 01.08.1994
Cod poștal
42122
Telefon
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, SOS. VITAN BARZESTI, NR.11A

Hartă

Localizare sediu

MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, SOS. VITAN BARZESTI, NR.11A

Deschide harta

Rezumat public firmă

ROMSTAL IMEX SRL este o firmă din București Sectorul 4, județul București, cu CUI 5990324. Este înregistrată la ONRC sub numărul J1994014205403. Firma are CAEN principal 4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

97Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

100

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

1.362.818.842 RON

Juridic & stare

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 32 ani

1.412 salariați

Conexiuni

86

60 coduri CAEN secundare

1 persoană

Semnale cheie

Stare curentă

INREGISTRAT

Profit pozitiv

26.489.446 RON

Capitaluri pozitive

944.250.931 RON

Datorii sub active

31,2 %

Cifră de afaceri în creștere

19,3 %

Vechime bună

32 ani

CAEN principal identificat

4684 · Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 1994

    Înregistrare

    01.08.1994

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    1.362.818.842 RON · 26.489.446 RON

  3. 4684

    CAEN principal

    Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

ROMSTAL IMEX SRL este o companie înregistrată la 01.08.1994 și figurează ca înregistrată în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare. Cifra de afaceri a crescut cu 19,3 % față de anul anterior. Profitul net a scăzut cu 24,7 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 1.412 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-09-02

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
20251.362.818.84226.489.446435.750.986690.734.262704.048.425944.250.9311.412
20241.142.231.19335.178.318367.472.652694.827.254604.909.425922.851.4851.239
20231.078.611.36752.054.871263.948.869607.632.364493.260.934829.810.7351.153
20221.176.980.07878.689.816271.988.894595.131.876467.664.216777.755.8641.207
20211.021.060.28680.277.589290.111.386579.522.535419.512.347698.805.6451.122
2020827.964.71854.467.768281.656.516503.216.776426.992.715641.812.9881.014
2019780.829.27255.010.952277.204.973487.367.705409.315.218611.610.2201.011
Grafic indicatori financiariRON1.362.818.8421.022.114.132681.409.421340.704.71102019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

1,9 %

Datorii / active

31,2 %

Capitaluri / active

67,7 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

19,3 %

Evoluție profit față de anul anterior

-24,7 %

Cifră afaceri / salariat

965.169 RON

Vechime firmă

32 ani

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.