SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

ARTROM STEEL TUBES S.A.

CUI 1510210J1991000009283CAEN 2420 · Producţia de tuburi, ţevi, profile tubulare şi accesorii pentru acestea, din oţelMunicipiul Slatina, Olt

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

100Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

1,25 mld. RON

7,1 % față de anul anterior

Profit net

17,6 mil. RON

26,9 % față de anul anterior

Salariați

1.968

Ultimul bilanț

Activitate

2420

Producţia de tuburi, ţevi, profile tubulare şi accesorii pentru acestea, din oţel

Date administrative

Registrul Comerțului
J1991000009283
Înregistrată la
29.11.1992
Stare juridică (ONRC)
Înregistrată (ONRC) din 29.11.1992
Telefon
Adresă
JUD. OLT, MUN. SLATINA, STR. DRAGANESTI, NR.30

Hartă

Localizare sediu

JUD. OLT, MUN. SLATINA, STR. DRAGANESTI, NR.30

Deschide harta

Rezumat public firmă

ARTROM STEEL TUBES S.A. este o firmă din Municipiul Slatina, județul Olt, cu CUI 1510210. Este înregistrată la ONRC sub numărul J1991000009283. Firma are CAEN principal 2420 - Producţia de tuburi, ţevi, profile tubulare şi accesorii pentru acestea, din oţel. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

100Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

100

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

1.251.802.614 RON

Juridic & stare

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 33 ani

1.968 salariați

Conexiuni

100

89 coduri CAEN secundare

6 persoane

Semnale cheie

Stare curentă

INREGISTRAT

Profit pozitiv

17.565.077 RON

Capitaluri pozitive

1.603.170.771 RON

Datorii sub active

24,3 %

Cifră de afaceri în creștere

7,1 %

Vechime bună

33 ani

CAEN principal identificat

2420 · Producţia de tuburi, ţevi, profile tubulare şi accesorii pentru acestea, din oţel

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 1992

    Înregistrare

    29.11.1992

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    1.251.802.614 RON · 17.565.077 RON

  3. 2420

    CAEN principal

    Producţia de tuburi, ţevi, profile tubulare şi accesorii pentru acestea, din oţel

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

ARTROM STEEL TUBES S.A. este o companie înregistrată la 29.11.1992 și figurează ca înregistrată în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 2420 - Producţia de tuburi, ţevi, profile tubulare şi accesorii pentru acestea, din oţel. Cifra de afaceri a crescut cu 7,1 % față de anul anterior. Profitul net a crescut cu 26,9 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 1.968 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-09-02

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
20251.251.802.61417.565.077519.364.1951.253.694.921881.008.8231.603.170.7711.968
20241.168.335.16213.846.9531.364.158.1041.187.506.536907.375.878705.508.4442.092
20231.472.230.85455.063.4061.244.640.3361.128.749.107843.412.577698.013.1572.171
20221.928.058.55380.689.0671.331.980.8051.126.392.402886.623.997643.639.4532.147
20211.461.116.441-6.807.0431.407.835.6331.162.038.904782.571.102513.992.1561.466
20201.010.656.352-79.561.9951.001.759.632983.901.173525.972.171504.874.9151.444
20191.196.931.468-7.737.071949.020.374959.834.919566.320.640579.740.0101.498
Grafic indicatori financiariRON1.928.058.5531.426.153.416924.248.279422.343.142-79.561.9952019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

1,4 %

Datorii / active

24,3 %

Capitaluri / active

75,1 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

7,1 %

Evoluție profit față de anul anterior

26,9 %

Cifră afaceri / salariat

636.079 RON

Vechime firmă

33 ani

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.