SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

DESA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.

CUI 24720408J2018000027239CAEN 4100 · Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţialeOraș Pantelimon, Ilfov

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

97Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

663,7 mil. RON

125,7 % față de anul anterior

Profit net

58,5 mil. RON

319,7 % față de anul anterior

Salariați

519

Ultimul bilanț

Activitate

4100

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Date administrative

Registrul Comerțului
J2018000027239
Înregistrată la
10.11.2008
Stare juridică (ONRC)
TRANSFER(SOSIRE) din data 05.01.2018
Cod poștal
77145
Telefon
Adresă
JUD. ILFOV, ORŞ. PANTELIMON, STR. RĂSCOALEI, NR.48, CORP C1. CAMERA 1, ET.1

Hartă

Localizare sediu

JUD. ILFOV, ORŞ. PANTELIMON, STR. RĂSCOALEI, NR.48, CORP C1. CAMERA 1, ET.1

Deschide harta

Rezumat public firmă

DESA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L. este o firmă din Oraș Pantelimon, județul Ilfov, cu CUI 24720408. Este înregistrată la ONRC sub numărul J2018000027239. Firma are CAEN principal 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

97Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

100

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

663.713.252 RON

Juridic & stare

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 17 ani

519 salariați

Conexiuni

86

71 coduri CAEN secundare

1 persoană

Semnale cheie

Stare curentă

TRANSFER(SOSIRE)

Profit pozitiv

58.495.513 RON

Capitaluri pozitive

97.918.743 RON

Datorii sub active

43,5 %

Cifră de afaceri în creștere

125,7 %

Vechime bună

17 ani

CAEN principal identificat

4100 · Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 2008

    Înregistrare

    10.11.2008

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    663.713.252 RON · 58.495.513 RON

  3. 4100

    CAEN principal

    Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

DESA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L. este o companie înregistrată la 10.11.2008 și are starea juridică „TRANSFER(SOSIRE)” în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Cifra de afaceri a crescut cu 125,7 % față de anul anterior. Profitul net a crescut cu 319,7 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 519 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-09-02

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
2025663.713.25258.495.513135.501.172117.459.419194.064.87397.918.743519
2024294.065.71213.938.76973.495.61091.654.417108.653.94555.901.410341
2023160.109.1627.234.580109.275.22171.809.20378.238.28342.961.775417
2022160.870.1167.011.194120.025.21380.676.83181.512.93134.495.078410
2021112.907.2055.162.95381.928.45869.996.88434.398.53225.797.782384
2020127.751.17110.391.94741.262.94827.052.89929.548.43112.070.204343
201948.487.9061.204.96530.281.41912.250.80926.266.2804.378.257163
Grafic indicatori financiariRON663.713.252497.784.939331.856.626165.928.31302019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

8,8 %

Datorii / active

43,5 %

Capitaluri / active

31,4 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

125,7 %

Evoluție profit față de anul anterior

319,7 %

Cifră afaceri / salariat

1.278.831 RON

Vechime firmă

17 ani

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.