SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

CAROMET SA

CUI 1066631J1991000006112CAEN 2511 · Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metaliceMunicipiul Caransebeș, Caraș-Severin

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

98Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

30,3 mil. RON

30,5 % față de anul anterior

Profit net

4,03 mil. RON

62 % față de anul anterior

Salariați

99

Ultimul bilanț

Activitate

2511

Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

Date administrative

Registrul Comerțului
J1991000006112
Înregistrată la
04.12.1992
Stare juridică (ONRC)
Înregistrată (ONRC) din 04.12.1992
Cod poștal
325400
Telefon
Adresă
JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. CARANSEBEŞ, DRUMUL DN 68, KM 3,2

Hartă

Localizare sediu

JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. CARANSEBEŞ, DRUMUL DN 68, KM 3,2

Deschide harta

Rezumat public firmă

CAROMET SA este o firmă din Municipiul Caransebeș, județul Caraș-Severin, cu CUI 1066631. Este înregistrată la ONRC sub numărul J1991000006112. Firma are CAEN principal 2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

98Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

100

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

30.296.265 RON

Juridic & stare

—

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 33 ani

99 salariați

Conexiuni

92

80 coduri CAEN secundare

3 persoane

Semnale cheie

Stare curentă

INREGISTRAT

Profit pozitiv

4.026.472 RON

Capitaluri pozitive

51.041.077 RON

Datorii sub active

32,3 %

Cifră de afaceri în creștere

30,5 %

Vechime bună

33 ani

CAEN principal identificat

2511 · Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 1992

    Înregistrare

    04.12.1992

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    30.296.265 RON · 4.026.472 RON

  3. 2511

    CAEN principal

    Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

CAROMET SA este o companie înregistrată la 04.12.1992 și figurează ca înregistrată în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice. Cifra de afaceri a crescut cu 30,5 % față de anul anterior. Profitul net a crescut cu 62 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 99 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-10-16

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
202530.296.2654.026.47224.849.68137.243.30639.585.14551.041.07799
202423.219.4632.484.79014.406.68737.581.94324.948.96347.014.605108
202318.619.1671.806.93612.265.36640.559.63520.166.13247.237.71293
202216.179.7732.418.39310.204.11639.369.68816.463.53645.815.57055
202114.197.4621.196.93511.322.28438.602.28915.935.68743.397.17783
202011.914.926267.25813.426.14939.068.32917.643.54343.733.91288
201915.637.1881.539.04110.395.99939.109.25218.792.32747.675.72388
Grafic indicatori financiariRON30.296.26522.722.19915.148.1337.574.06602019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

13,3 %

Datorii / active

32,3 %

Capitaluri / active

66,4 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

30,5 %

Evoluție profit față de anul anterior

62 %

Cifră afaceri / salariat

306.023 RON

Vechime firmă

33 ani

Monitorul Oficial

Publicatii recente in Partea a IV-a

MOF PIV nr. 7346(105/9.468.135)

Societatea CAROMET - S.A. NOTIFICARE Oficiul Registrului Comerțului de pe lângă Tribunalul Caraș-Severin notifică, în conformitate cu prevederile art. 204 alin. (5) din Legea nr. 31/1990, republicată, cu modificările și completările ulterioare, depunerea textului actualizat al actului constitutiv al Societății Comerciale CAROMET - S.A., cu sediul în municipiul Caransebeș, județul Caraș-Severin, drumul DN 68, km 3,2, înregistrată sub nr. J1991000006112, identificator unic la nivel european ROONRC.J1991000006112, cod unic de înregistrare 1066631, care a fost înregistrat sub nr. 1857889 din 07.05.2026. (105/9.468.135)

MOF PIV nr. 7346(104/9.468.134)

Societatea CAROMET - S.A. HOTĂRÂREA NR. 1 din data de 27.04.2026 a adunării generale ordinare a acționarilor CAROMET - S.A. Adunarea Generală Ordinară a Acționarilor CAROMET - S.A. a fost convocată de Consiliul de administrație al societății în conformitate cu prevederile Legii nr. 31/1990, Legea nr. 24/2017 și ale actului constitutiv. Convocatorul a fost publicat în Monitorul Oficial al României, Partea a IV-a, nr. 1877/27.03.2026. Adunarea Generală Ordinară întrunită la prima convocare, respectiv la data de 27.04.2026 la care au fost prezenți/reprezentați acționari reprezentând/deținând un număr de 12.235.513 voturi, din total de 12.503.656 voturi, reprezentând 97,855% din total acționari, cu voturi „PENTRU”, reprezentând 100% total acționari prezenți/reprezentați, 0 voturi „ÎMPOTRIVA” și 0 voturi „ABȚINERE” hotărăște: 1. Aprobă Raportul de gestiune al Consilului de Administrație pentru anul 2025. 2. Se ia act de Raportul auditorului financiar extern cu privire la situațiile financiare ale societății pentru anul 2025. 3. Aprobă situațiile financiare anuale ale societății pentru anul financiar 2025. 4. Aprobă repartizarea profitului net conform repartizării propuse în situațiile financiare pe anul 2025, respectiv: - 218.363 lei = rezervă legală; - 3.778.279 lei = pentru acoperirea pierderii contabile din anii anteriori; - 29.830 lei = alte surse de finanțare, la dispoziția societății. 5. Aprobă Bugetul de venituri și cheltuieli pentru anul 2026. 6. Aprobă Programul de investiții pentru anul 2026. 7. Aprobă descărcarea de gestiune a administratorilor pentru exercițiul financiar 2025. 8. Aprobă Raportul privind remunerarea conducerii executive și a Consilului de Administrație, în conformitate cu Politica de remunerare. 9. Alege trei membri ai Consilului de administrație: dl Tischer Gabriel, dl Bognar Attila Iosif, dna Muncealean Teodora. 31 MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA A IV-A , Nr. 7346/6.X.2026 10. Aprobă mandatele membrilor C.A. pentru o perioadă de 4 ani, începând cu data de 30.04.2026 - până la data de 30.04.2030. 11. Stabilește indemnizația administratorilor aleși conform Politicii de remunerare. 12. Aprobă încheierea contractelor de administrare cu membri C.A. aleși. 13. Mandatează pe președintele C.A. al acționarului majoritar, pentru semnarea contractelor de administrare. 14. Constată încheiat contractul de prestări servicii de audit financiar, cu firma G2 Expert - S.R.L., la data de 26.04.2026. 15. Numește auditor financiar: societatea G2 Expert - S.R.L. cu sediul în municipiul Dej, str. Kogălniceanu nr. 18, județul Cluj. Se stabilește durata contractului de audit financiar la 3 ani, începând cu data de 27.04.2026 - până la data de 27.04.2029. 16. Aprobă data de 22.05.2026, ca dată de înregistrare, respectiv pentru identificarea acționarilor asupra cărora se răsfrâng efectele hotărârii Adunării Generale Ordinare a Acționarilor, potrivit Legii nr. 24/2017 privind piața de capital, respectiv a datei de 21.05.2026 ca „ex-date”. 17. Împuternicește cons. juridic Diana Brașlasu, în vederea operării modificărilor, actualizării și semnării actului constitutiv, efectuării demersurilor necesare menționării la ORC-CS și publicării în M.O. (104/9.468.134)

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.