SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

REMARUL 16 FEBRUARIE SA

CUI 201373J1992001591124CAEN 3020 · Fabricarea materialului rulantMunicipiul Cluj-Napoca, Cluj

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

98Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

106,5 mil. RON

202,7 % față de anul anterior

Profit net

11,9 mil. RON

139,9 % față de anul anterior

Salariați

237

Ultimul bilanț

Activitate

3020

Fabricarea materialului rulant

Date administrative

Registrul Comerțului
J1992001591124
Înregistrată la
27.11.1992
Stare juridică (ONRC)
Înregistrată (ONRC) din 27.11.1992
Cod poștal
400225
Telefon
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. TUDOR VLADIMIRESCU, NR.2-4

Hartă

Localizare sediu

JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. TUDOR VLADIMIRESCU, NR.2-4

Deschide harta

Rezumat public firmă

REMARUL 16 FEBRUARIE SA este o firmă din Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj, cu CUI 201373. Este înregistrată la ONRC sub numărul J1992001591124. Firma are CAEN principal 3020 - Fabricarea materialului rulant. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

98Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

100

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

106.463.982 RON

Juridic & stare

—

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 33 ani

237 salariați

Conexiuni

92

66 coduri CAEN secundare

3 persoane

Semnale cheie

Stare curentă

INREGISTRAT

Profit pozitiv

11.932.728 RON

Capitaluri pozitive

61.351.536 RON

Datorii sub active

67,4 %

Cifră de afaceri în creștere

202,7 %

Vechime bună

33 ani

CAEN principal identificat

3020 · Fabricarea materialului rulant

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 1992

    Înregistrare

    27.11.1992

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    106.463.982 RON · 11.932.728 RON

  3. 3020

    CAEN principal

    Fabricarea materialului rulant

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

REMARUL 16 FEBRUARIE SA este o companie înregistrată la 27.11.1992 și figurează ca înregistrată în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 3020 - Fabricarea materialului rulant. Cifra de afaceri a crescut cu 202,7 % față de anul anterior. Profitul net a crescut cu 139,9 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 237 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-10-16

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
2025106.463.98211.932.728125.812.398101.379.88485.389.28861.351.536237
202435.177.1244.974.671185.709.195103.108.717125.928.18749.646.116238
202349.178.113-7.821.641106.491.808102.281.56649.012.88545.577.077235
202240.071.274-19.273.80698.901.327105.782.49545.088.60053.552.239222
202137.634.767885.01487.349.69398.524.40442.122.80453.899.294237
202052.083.629-1.036.75887.416.82097.330.15440.827.57553.356.122274
201954.418.456-13.082.17192.707.47793.246.01455.518.95955.232.123293
Grafic indicatori financiariRON106.463.98275.029.53543.595.08812.160.641-19.273.8062019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

11,2 %

Datorii / active

67,4 %

Capitaluri / active

32,8 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

202,7 %

Evoluție profit față de anul anterior

139,9 %

Cifră afaceri / salariat

449.215 RON

Vechime firmă

33 ani

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.