SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

SIEMENS ENERGY S.R.L.

CUI 41685610J2019012750405CAEN 4614 · Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioaneBucureşti Sectorul 5, Bucureşti

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

98Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

1,34 mld. RON

73,4 % față de anul anterior

Profit net

90,8 mil. RON

374 % față de anul anterior

Salariați

1.779

Ultimul bilanț

Activitate

4614

Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane

Date administrative

Registrul Comerțului
J2019012750405
Înregistrată la
25.09.2019
Stare juridică (ONRC)
TRANSFER(SOSIRE) din data 07.11.2023
Cod poștal
50762
Telefon
Adresă
JUD. Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, SERG. ION NUŢU, NR. 44, ET. 4, SECTOR 5, CLADIREA ONE COTROCENI PARK OFFICE

Hartă

Localizare sediu

JUD. Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, SERG. ION NUŢU, NR. 44, ET. 4, SECTOR 5, CLADIREA ONE COTROCENI PARK OFFICE

Deschide harta

Rezumat public firmă

SIEMENS ENERGY S.R.L. este o firmă din Bucureşti Sectorul 5, județul Bucureşti, cu CUI 41685610. Este înregistrată la ONRC sub numărul J2019012750405. Firma are CAEN principal 4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

98Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

100

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

1.344.248.454 RON

Juridic & stare

—

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 7 ani

1.779 salariați

Conexiuni

92

117 coduri CAEN secundare

2 persoane

Semnale cheie

Stare curentă

TRANSFER(SOSIRE)

Profit pozitiv

90.828.154 RON

Capitaluri pozitive

141.247.808 RON

Datorii sub active

61,2 %

Cifră de afaceri în creștere

73,4 %

Vechime bună

7 ani

CAEN principal identificat

4614 · Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 2019

    Înregistrare

    25.09.2019

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    1.344.248.454 RON · 90.828.154 RON

  3. 4614

    CAEN principal

    Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

SIEMENS ENERGY S.R.L. este o companie înregistrată la 25.09.2019 și are starea juridică „TRANSFER(SOSIRE)” în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane. Cifra de afaceri a crescut cu 73,4 % față de anul anterior. Profitul net a crescut cu 374 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 1.779 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-10-16

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
20251.344.248.45490.828.154449.431.66015.247.964719.272.301141.247.8081.779
2024775.138.83719.161.945463.957.72923.118.075530.269.80845.581.9771.205
2023519.026.1839.437.045233.219.05916.466.416306.872.69226.344.556978
2022202.628.307-20.444.591132.671.13813.791.905149.856.56616.907.510470
2021112.435.343-1.750.01947.361.6127.904.08785.880.71540.602.11982
2020146.289.5233.911.19656.936.5784.037.322110.328.81346.263.021167
Grafic indicatori financiariRON1.344.248.4541.003.075.193661.901.932320.728.670-20.444.591202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

6,8 %

Datorii / active

61,2 %

Capitaluri / active

19,2 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

73,4 %

Evoluție profit față de anul anterior

374 %

Cifră afaceri / salariat

755.620 RON

Vechime firmă

7 ani

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.