SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

CEMROM S.A.

CUI 20796950J2020000636294CAEN 2351 · Fabricarea cimentuluiMunicipiul Câmpina, Prahova

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

94Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

321,6 mil. RON

7,9 % față de anul anterior

Profit net

45,9 mil. RON

3,8 % față de anul anterior

Salariați

102

Ultimul bilanț

Activitate

2351

Fabricarea cimentului

Date administrative

Registrul Comerțului
J2020000636294
Înregistrată la
26.01.2007
Stare juridică (ONRC)
TRANSFER(SOSIRE) din data 27.04.2020
Cod poștal
105600
Telefon
Adresă
JUD. PRAHOVA, MUN. CÂMPINA, STR. DRUMUL TABEREI, NR.46, CAMERA 11, ET.1

Hartă

Localizare sediu

JUD. PRAHOVA, MUN. CÂMPINA, STR. DRUMUL TABEREI, NR.46, CAMERA 11, ET.1

Deschide harta

Rezumat public firmă

CEMROM S.A. este o firmă din Municipiul Câmpina, județul Prahova, cu CUI 20796950. Este înregistrată la ONRC sub numărul J2020000636294. Firma are CAEN principal 2351 - Fabricarea cimentului. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

94Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

90

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

321.634.758 RON

Juridic & stare

—

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 19 ani

102 salariați

Conexiuni

92

42 coduri CAEN secundare

4 persoane

Semnale cheie

Stare curentă

TRANSFER(SOSIRE)

Profit pozitiv

45.894.093 RON

Capitaluri pozitive

81.257.069 RON

Datorii sub active

75,8 %

Cifră de afaceri în creștere

7,9 %

Vechime bună

19 ani

CAEN principal identificat

2351 · Fabricarea cimentului

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 2007

    Înregistrare

    26.01.2007

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    321.634.758 RON · 45.894.093 RON

  3. 2351

    CAEN principal

    Fabricarea cimentului

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

CEMROM S.A. este o companie înregistrată la 26.01.2007 și are starea juridică „TRANSFER(SOSIRE)” în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 2351 - Fabricarea cimentului. Cifra de afaceri a crescut cu 7,9 % față de anul anterior. Profitul net a crescut cu 3,8 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 102 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-10-16

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
2025321.634.75845.894.093288.093.500237.005.766143.174.03681.257.069102
2024298.033.17844.196.273105.595.656173.131.57374.893.356129.192.48599
2023306.596.46238.668.892101.816.493164.653.59164.916.166112.594.31294
2022278.319.39728.135.617122.405.273139.313.89756.622.63674.000.60487
2021167.469.61626.020.19659.121.292105.115.60140.960.37286.964.35583
2020149.415.54325.960.78575.443.426102.709.78933.676.95060.962.26775
2019103.057.94231.590.32986.800.21499.152.81922.674.00135.045.91160
Grafic indicatori financiariRON321.634.758241.226.069160.817.37980.408.69002019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

14,3 %

Datorii / active

75,8 %

Capitaluri / active

21,4 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

7,9 %

Evoluție profit față de anul anterior

3,8 %

Cifră afaceri / salariat

3.153.282 RON

Vechime firmă

19 ani

Monitorul Oficial

Publicatii recente in Partea a IV-a

MOF PIV nr. 7887(58/9.543.212)

19 MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA A IV-A , Nr. 7887/16.X.2026 Societatea CEMROM - S.A. NOTIFICARE Oficiul Registrului Comerțului de pe lângă Tribunalul Prahova notifică, în conformitate cu prevederile art. 204 alin. (5) din Legea nr. 31/1990, republicată, cu modificările și completările ulterioare, depunerea textului actualizat al actului constitutiv al Societății Comerciale CEMROM - S.A., cu sediul în municipiul Câmpina, județul Prahova, strada Drumul Taberei nr. 46, camera 11, et. 1, înregistrată sub nr. J2020000636294, identificator unic la nivel european ROONRC.J2020000636294, cod unic de înregistrare 20796950, care a fost înregistrat sub nr. 2466203 din 19.06.2026. (58/9.543.212)

MOF PIV nr. 7887(57/9.543.211)

18 MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA A IV-A , Nr. 7887/16.X.2026 Societatea CEMROM - S.A. HOTĂRÂREA NR. 4 din data de 16.06.2026 a adunării generale extraordinare a acționarilor CEMROM - S.A. Adunarea generală extraordinară a acționarilor CEMROM - S.A., cu sediul social în municipiul Câmpina, str. Drumul Taberei nr. 46, cam. 11, et. 1, județul Prahova, înregistrată la Oficiul Registrului Comerțului Prahova sub nr. J2020000636294, CUI 20796950, capital social subscris și vărsat 22.242.400 RON, legal constituită astăzi, 16.06.2026, ora 10.00, la sediul societății, în prezența acționarilor deținând 100% capitalul social al societății, care au hotărât să renunțe în mod expres și irevocabil la îndeplinirea formalităților de convocare, au aprobat în unanimitate, în mod valabil și cu respectarea prevederilor legale și statutare, următoarele hotărâri: Art. 1. Se aprobă înființarea punctului de lucru situat în satul Luminița, comuna Corbu, parcela CA 500, lotul 3, județul Constanța. Art. 2. Se aprobă completarea obiectului de activitate prin extinderea cu următoarea activitate: 2226 - Fabricarea altor produse din material plastic. Art. 3. În urma actualizării și modificării obiectului de activitate, capitolul II - Obiectul de activitate al societății, va avea următoarea formulare: Domeniul principal de activitate al societății este: 235 - Fabricarea cimentului, varului și ipsosului. Activitatea principală a societății este: 2351 - Fabricarea cimentului. Activitățile secundare ale societății sunt: 0811 - Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei 0812 - Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului 1091 - Fabricarea preparatelor pentru hrană animalelor de fermă 1092 - Fabricarea preparatelor pentru hrană animalelor de companie 2015 - Fabricarea îngrășămintelor și produselor azotoase 2020 - Fabricarea pesticidelor și a altor produse agrochimice 2059 - Fabricarea altor produse chimice, n.c.a. 2226 - Fabricarea altor produse din material plastic 2320 - Fabricarea de produse refractare 2332 - Fabricarea cărămizilor, țiglelor și altor produse pentru construcții din argilă arsă 2352 - Fabricarea varului și ipsosului 2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții 2362 - Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții 2363 - Fabricarea betonului 2364 - Fabricarea mortarului 2365 - Fabricarea produselor din azbociment 2366 - Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos 2370 - Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei 2399 - Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a. 3511 - Producția de energie electrică din resurse neregenerabile 3512 - Producția de energie electrică din resurse regenerabile 3513 - Transportul energiei electrice 3514 - Distribuția energiei electrice 3515 - Comercializarea energiei electrice 3516 - Depozitarea energiei electrice 4299 - Lucrări de construcții a altor proiecte ingineriști, n.c.a. 4311 - Lucrări de demolare a construcțiilor 4312 - Lucrări de pregătire a terenului 4611 - Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate 4613 - Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții 4621 - Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat 4661 - Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor 4683 - Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare 4685 - Comerț cu ridicata al produselor chimice 4690 - Comerț cu ridicata nespecializat 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare 4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri 5210 - Depozitări 5224 - Manipulări 6820 - Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate 7731 - Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole Întreg obiectul de activitate al societății se va putea desfășura în regim de import-export. Art. 4. Ca urmare a modificărilor intervenite se va actualiza și înregistra la Registrul Comerțului actul constitutiv al societății. (57/9.543.211)

MOF PIV nr. 6682(38/9.360.864)

Societatea CEMROM - S.A. NOTIFICARE Oficiul Registrului Comerțului de pe lângă Tribunalul Prahova notifică, în conformitate cu prevederile art. 204 alin. (5) din Legea nr. 31/1990, republicată, cu modificările și completările ulterioare, depunerea textului actualizat al actului constitutiv al Societății Comerciale CEMROM - S.A., cu sediul în județul Prahova, municipiul Câmpina, strada Drumul Taberei nr. 46, camera 11, et. 1, înregistrată sub nr. J2020000636294, identificator unic la nivel european ROONRC.J2020000636294, cod unic de înregistrare 20796950, care a fost înregistrat sub nr. 1137716 din 16.03.2026. (38/9.360.864)

MOF PIV nr. 6682(37/9.360.863)

Societatea CEMROM - S.A. HOTĂRÂREA NR. 1 din data de 03.03.2026 a adunării generale ordinare a acționarilor CEMROM - S.A. Adunarea Generală Ordinară a Acționarilor CEMROM - S.A., cu sediul social în municipiul Câmpina, Drumul Taberei nr. 46, cam. 11, et. 1, județul Prahova, înregistrată la Registrul Comerțului Constanța sub nr. J2020000636294, CUI 20796950, capital social subscris și vărsat 22.242.400 RON, legal constituită astăzi, 03.03.2026, ora 10:00, la sediul societății, în prezența acționarilor deținând 100% capitalul social al societății, care au hotărât să renunțe în mod expres și irevocabil la îndeplinirea formalităților de convocare, respectiv: 1. Anastasescu Mihai, cetățean român, cu domiciliul [date personale redactate], identificat prin [act identitate redactat], [act identitate redactat][act identitate redactat], CNP [redactat], în calitate de acționar deținând 99,04% din capitalul social, 2. Anastasescu Emilia, cetățean român, cu domiciliul [date personale redactate], [act identitate redactat], CNP [redactat], în calitate de acționar deținând 0,96% din capitalul social, au aprobat în unanimitate, în mod valabil și cu respectarea prevederilor legale și statutare, următoarele hotărâri: Art. 1. Se aprobă prelungirea mandatului membrilor Consiliului de Administrație, astfel încât începând cu data de 21.03.2026, va avea aceeași componentă, după cum urmează: - Albu Elena, cetățean român, născut [date personale redactate], domiciliat [date personale redactate], identificată prin[act identitate redactat], CNP [redactat], care va ocupa funcția de președinte al Consiliului de Administrație; - Andreescu Marius, cetățean român, născut [date personale redactate], domiciliat [date personale redactate], identificat prin[act identitate redactat], CNP [redactat], care va ocupa funcția de membru în Consiliul de Administrație; - Vana Vasile, cetățean român, născut [date personale redactate], domiciliat [date personale redactate], identificat prin[act identitate redactat], CNP [redactat], care va ocupa funcția de membru în Consiliul de Administrație. Perioada mandatului membrilor Consiliului de Administrație este cuprinsă între 21.03.2026-28.02.2029. Art. 2. Se împuternicește doamna Albu Elena să semneze în numele și pentru acționari actul constitutiv actualizat. Art. 3. Se împuternicește doamna Cimuka Florentina- Daniela, angajată a societății în funcția de consilier juridic, să semneze în numele și pentru acționari documentele necesare înregistrării hotărârii AGOA la Oficiul Registrului Comerțului Prahova. (37/9.360.863)

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.