SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

TERAPIA SA

CUI 15357398J2004002038126CAEN 2120 · Fabricarea preparatelor farmaceuticeMunicipiul Cluj-Napoca, Cluj

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

98Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

1,51 mld. RON

10,8 % față de anul anterior

Profit net

409,3 mil. RON

21,1 % față de anul anterior

Salariați

868

Ultimul bilanț

Activitate

2120

Fabricarea preparatelor farmaceutice

Date administrative

Registrul Comerțului
J2004002038126
Înregistrată la
28.05.2004
Stare juridică (ONRC)
TRANSFER(SOSIRE) din data 28.05.2004
Cod poștal
3400
Telefon
Adresă
JUD. Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Str. FABRICII, NR. 124, SECTOR 0

Hartă

Localizare sediu

JUD. Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Str. FABRICII, NR. 124, SECTOR 0

Deschide harta

Rezumat public firmă

TERAPIA SA este o firmă din Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj, cu CUI 15357398. Este înregistrată la ONRC sub numărul J2004002038126. Firma are CAEN principal 2120 - Fabricarea preparatelor farmaceutice. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

98Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

100

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

1.507.565.878 RON

Juridic & stare

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 22 ani

868 salariați

Conexiuni

92

47 coduri CAEN secundare

4 persoane

Semnale cheie

Stare curentă

TRANSFER(SOSIRE)

Profit pozitiv

409.347.430 RON

Capitaluri pozitive

1.329.197.978 RON

Datorii sub active

33,5 %

Cifră de afaceri în creștere

10,8 %

Vechime bună

22 ani

CAEN principal identificat

2120 · Fabricarea preparatelor farmaceutice

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 2004

    Înregistrare

    28.05.2004

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    1.507.565.878 RON · 409.347.430 RON

  3. 2120

    CAEN principal

    Fabricarea preparatelor farmaceutice

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

TERAPIA SA este o companie înregistrată la 28.05.2004 și are starea juridică „TRANSFER(SOSIRE)” în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 2120 - Fabricarea preparatelor farmaceutice. Cifra de afaceri a crescut cu 10,8 % față de anul anterior. Profitul net a crescut cu 21,1 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 868 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-09-02

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
20251.507.565.878409.347.430679.223.553889.831.6091.138.024.2491.329.197.978868
20241.360.928.769338.029.444491.363.906873.614.304805.543.4821.169.784.528891
20231.259.068.005299.400.992272.714.536307.362.355930.300.283948.129.557845
20221.044.674.907250.089.397238.625.673340.314.210804.550.739881.167.168810
2021845.123.080154.759.537173.266.316257.201.229673.606.038731.051.363816
2020791.079.717191.859.097167.993.091257.137.167487.797.986544.948.281849
2019736.265.865149.146.548185.448.139288.231.588581.351.311653.009.961851
Grafic indicatori financiariRON1.507.565.8781.130.674.409753.782.939376.891.47002019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

27,2 %

Datorii / active

33,5 %

Capitaluri / active

65,5 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

10,8 %

Evoluție profit față de anul anterior

21,1 %

Cifră afaceri / salariat

1.736.827 RON

Vechime firmă

22 ani

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.