SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

ALBALACT SA

CUI 1755369J1991000070012CAEN 1051 · Fabricarea produselor lactate şi a brânzeturilorSat Oiejdea, Comuna Galda de Jos, Alba

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

95Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

1,46 mld. RON

8,7 % față de anul anterior

Profit net

51,6 mil. RON

8,4 % față de anul anterior

Salariați

403

Ultimul bilanț

Activitate

1051

Fabricarea produselor lactate şi a brânzeturilor

Date administrative

Registrul Comerțului
J1991000070012
Înregistrată la
30.11.1992
Stare juridică (ONRC)
Înregistrată (ONRC) din 30.11.1992
Cod poștal
517293
Telefon
Adresă
JUD. ALBA, SAT OIEJDEA COM. GALDA DE JOS, DN1 KM 392+600

Hartă

Localizare sediu

JUD. ALBA, SAT OIEJDEA COM. GALDA DE JOS, DN1 KM 392+600

Deschide harta

Rezumat public firmă

ALBALACT SA este o firmă din Sat Oiejdea, Comuna Galda de Jos, județul Alba, cu CUI 1755369. Este înregistrată la ONRC sub numărul J1991000070012. Firma are CAEN principal 1051 - Fabricarea produselor lactate şi a brânzeturilor. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

95Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

90

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

1.464.548.007 RON

Juridic & stare

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 33 ani

403 salariați

Conexiuni

100

32 coduri CAEN secundare

5 persoane

Semnale cheie

Stare curentă

INREGISTRAT

Profit pozitiv

51.598.760 RON

Capitaluri pozitive

208.846.602 RON

Datorii sub active

52,5 %

Cifră de afaceri în creștere

8,7 %

Vechime bună

33 ani

CAEN principal identificat

1051 · Fabricarea produselor lactate şi a brânzeturilor

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 1992

    Înregistrare

    30.11.1992

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    1.464.548.007 RON · 51.598.760 RON

  3. 1051

    CAEN principal

    Fabricarea produselor lactate şi a brânzeturilor

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

ALBALACT SA este o companie înregistrată la 30.11.1992 și figurează ca înregistrată în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 1051 - Fabricarea produselor lactate şi a brânzeturilor. Cifra de afaceri a crescut cu 8,7 % față de anul anterior. Profitul net a crescut cu 8,4 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 403 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-09-02

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
20251.464.548.00751.598.760236.329.668216.678.330233.509.229208.846.602403
20241.347.202.89147.595.530219.323.927217.393.119196.031.825187.247.843447
20231.159.259.89121.623.126189.655.051200.796.986182.427.165187.652.312454
20221.081.158.37724.994.457190.146.059163.877.160223.796.937191.374.709454
2021848.791.59120.609.685148.025.353153.844.639174.833.030176.835.408471
2020762.972.04222.081.276113.504.401145.341.977182.915.912211.225.723459
2019672.805.40220.541.27683.559.599133.712.713141.659.722189.144.447487
Grafic indicatori financiariRON1.464.548.0071.098.411.005732.274.004366.137.00202019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

3,5 %

Datorii / active

52,5 %

Capitaluri / active

46,4 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

8,7 %

Evoluție profit față de anul anterior

8,4 %

Cifră afaceri / salariat

3.634.114 RON

Vechime firmă

33 ani

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.