SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

COMPANIA NATIONALA "ROMARM" FILIALA UZINA MECANICA BUCURESTI SA

CUI 14423850J2002000591407CAEN 2530 · Fabricarea armamentului şi muniţieiBucurești Sectorul 3, București

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

98Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

344,2 mil. RON

60,3 % față de anul anterior

Profit net

12,6 mil. RON

199,9 % față de anul anterior

Salariați

198

Ultimul bilanț

Activitate

2530

Fabricarea armamentului şi muniţiei

Date administrative

Registrul Comerțului
J2002000591407
Înregistrată la
04.02.2002
Stare juridică (ONRC)
Înregistrată (ONRC) din 04.02.2002
Cod poștal
0
Telefon
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, B-DUL 1 DECEMBRIE 1918, NR.7-9

Hartă

Localizare sediu

MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, B-DUL 1 DECEMBRIE 1918, NR.7-9

Deschide harta

Rezumat public firmă

COMPANIA NATIONALA "ROMARM" FILIALA UZINA MECANICA BUCURESTI SA este o firmă din București Sectorul 3, județul București, cu CUI 14423850. Este înregistrată la ONRC sub numărul J2002000591407. Firma are CAEN principal 2530 - Fabricarea armamentului şi muniţiei. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

98Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

100

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

344.181.111 RON

Juridic & stare

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 24 ani

198 salariați

Conexiuni

92

30 coduri CAEN secundare

3 persoane

Semnale cheie

Stare curentă

INREGISTRAT

Profit pozitiv

12.550.836 RON

Capitaluri pozitive

86.369.673 RON

Datorii sub active

31,9 %

Cifră de afaceri în creștere

60,3 %

Vechime bună

24 ani

CAEN principal identificat

2530 · Fabricarea armamentului şi muniţiei

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 2002

    Înregistrare

    04.02.2002

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    344.181.111 RON · 12.550.836 RON

  3. 2530

    CAEN principal

    Fabricarea armamentului şi muniţiei

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

COMPANIA NATIONALA "ROMARM" FILIALA UZINA MECANICA BUCURESTI SA este o companie înregistrată la 04.02.2002 și figurează ca înregistrată în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 2530 - Fabricarea armamentului şi muniţiei. Cifra de afaceri a crescut cu 60,3 % față de anul anterior. Profitul net a crescut cu 199,9 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 198 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-09-02

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
2025344.181.11112.550.836143.576.524357.235.69192.561.76086.369.673198
2024214.756.6864.185.415127.415.327525.417.13159.515.11451.520.479220
202319.701.067-10.593.103116.594.606716.191.79428.221.62736.765.791205
202210.214.645-5.533.467104.667.699907.808.99322.087.10347.358.893181
20218.320.724-12.426.28299.522.1421.052.573.27317.774.57253.500.962181
20208.441.495-2.059.61290.030.67569.273.52922.372.9931.620.464197
20195.290.195-11.377.90683.311.81262.856.65712.797.104-7.654.974209
Grafic indicatori financiariRON344.181.111255.029.263165.877.41576.725.566-12.426.2822019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

3,6 %

Datorii / active

31,9 %

Capitaluri / active

19,2 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

60,3 %

Evoluție profit față de anul anterior

199,9 %

Cifră afaceri / salariat

1.738.288 RON

Vechime firmă

24 ani

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.