SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

TERASTEEL S.A.

CUI 6694483J1994001009063CAEN 2511 · Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metaliceSat Sărațel, Comuna Sieu-Magherus, Bistrița-Năsăud

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

97Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

350,2 mil. RON

4,4 % față de anul anterior

Profit net

25,1 mil. RON

-6,6 % față de anul anterior

Salariați

154

Ultimul bilanț

Activitate

2511

Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

Date administrative

Registrul Comerțului
J1994001009063
Înregistrată la
03.01.1995
Stare juridică (ONRC)
Înregistrată (ONRC) din 03.01.1995
Cod poștal
427301
Telefon
Adresă
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT SĂRĂŢEL COM. ŞIEU-MĂGHERUŞ, CAL TERAPLAST, NR.1A

Hartă

Localizare sediu

JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT SĂRĂŢEL COM. ŞIEU-MĂGHERUŞ, CAL TERAPLAST, NR.1A

Deschide harta

Rezumat public firmă

TERASTEEL S.A. este o firmă din Sat Sărațel, Comuna Sieu-Magherus, județul Bistrița-Năsăud, cu CUI 6694483. Este înregistrată la ONRC sub numărul J1994001009063. Firma are CAEN principal 2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

97Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

96

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

350.186.673 RON

Juridic & stare

—

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 31 ani

154 salariați

Conexiuni

92

29 coduri CAEN secundare

4 persoane

Semnale cheie

Stare curentă

INREGISTRAT

Profit pozitiv

25.128.907 RON

Capitaluri pozitive

226.280.592 RON

Datorii sub active

28,5 %

Cifră de afaceri în creștere

4,4 %

Vechime bună

31 ani

CAEN principal identificat

2511 · Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 1995

    Înregistrare

    03.01.1995

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    350.186.673 RON · 25.128.907 RON

  3. 2511

    CAEN principal

    Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

TERASTEEL S.A. este o companie înregistrată la 03.01.1995 și figurează ca înregistrată în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice. Cifra de afaceri a crescut cu 4,4 % față de anul anterior. Profitul net a scăzut cu 6,6 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 154 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-10-16

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
2025350.186.67325.128.90790.558.014167.890.782149.661.978226.280.592154
2024335.393.66126.911.73595.817.412108.928.868183.764.041196.066.758131
2023347.526.72432.627.11193.998.71456.035.652211.516.122168.431.084121
2022380.993.06137.602.32782.693.64947.239.992176.616.137135.130.724124
2021371.969.87741.800.37083.787.26629.341.206158.084.47797.210.737121
2020232.596.73915.354.08031.549.47724.014.10861.672.07752.289.382123
2019226.857.51218.943.03846.024.76025.807.20659.380.13336.935.302124
Grafic indicatori financiariRON380.993.061285.744.796190.496.53195.248.26502019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

7,2 %

Datorii / active

28,5 %

Capitaluri / active

71,3 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

4,4 %

Evoluție profit față de anul anterior

-6,6 %

Cifră afaceri / salariat

2.273.939 RON

Vechime firmă

31 ani

Monitorul Oficial

Publicatii recente in Partea a IV-a

MOF PIV nr. 7667(98/9.549.254)

Societatea TERASTEEL - S.A. HOTĂRÂREA NR. 1 din data de 29.05.2026 a adunării generale ordinare a acționarilor Societății TERASTEEL - S.A., înmatriculată la Oficiul Registrului Comerțului de pe lângă Tribunalul Bistrița-Năsăud sub nr. J1994001009063 (fostul nr. J06/1009/1994), având cod unic de înregistrare RO 6694483 În temeiul art. 111 și următoarele din Legea nr. 31/1990 privind societățile, cu modificările și completările ulterioare, precum și a prevederilor din actul constitutiv al Societății TERASTEEL S.A., având sediul social în satul Sărățel, calea Teraplast nr. 1A, com. Șieu-Măgheruș, județul Bistrița-Năsăud, România, cod poștal 427301, înmatriculată la Oficiul Registrului Comerțului de pe lângă Tribunalul Bistrița-Năsăud sub nr. J1994001009063 (fostul nr. J06/1009/1994), având cod unic de înregistrare RO 6694483, capital social subscris și vărsat 9.736.225,30 lei, Adunarea Generală Ordinară a Acționarilor, întrunită în data de 29.05.2026 în cadrul ședinței de la sediul social al societății, începând cu ora 10:00 (ora României), în cvorum de 100% capitalul social, constatând că sunt îndeplinite toate cerințele și formalitățile pentru convocarea și pentru întrunirea acționarilor, prevăzute de Legea nr. 31/1990 a societăților, republicată, cu modificările și completările ulterioare, precum și de actul constitutiv al societății și în conformitate cu convocatorul publicat în Monitorul Oficial al României, Partea a IV-a, 30 MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA A IV-A , Nr. 7667/13.X.2026 nr. 2513 din 28.04.2026, precum și pe pagina de internet a societății și în ziarul „Răsunetul” din data de 28.04.2026, Hotărăște: 1. Aprobă Raportul Consiliului de Administrație, privind situațiile financiare individuale, aferente exercițiului financiar 2025. Structura votului: 100% „pentru”, 0%„ împotrivă”, 0% „abținere”. 2. Aprobă Raportul auditorului financiar ERNST & YOUNG ASSURANCE SERVICES - S.R.L., privind situațiile financiare individuale, aferente exercițiului financiar 2025. Structura votului: 100% „pentru”, 0%„ împotrivă”, 0% „abținere” 3. Aprobă situațiile financiare individuale aferente exercițiului financiar 2025, pe baza Raportului Consiliului de Administrație și a Raportului auditorului financiar al societății. Structura votului: 100% „pentru”, 0%„ împotrivă”, 0% „abținere”. 4. Aprobă propunerea de repartizare a profitului net aferent exercițiului financiar 2025, după cum urmează: - Profit net realizat/de repartizat: 25.128.907 lei; - Rezerve totale: 4.266.665 lei, din care facilități fiscale (profit reinvestit): 2.319.420 lei; - Rezultat reportat total: 201.230.177 lei. Structura votului: 98,717% „pentru”, 1,283% „împotrivă”, 0% „abținere”. 5. Aprobă descărcarea de gestiune a Consiliului de Administrație al societății pentru exercițiul financiar 2025. Structura votului: 100% „pentru”, 0%„ împotrivă”, 0% „abținere”. 6. Aprobă Bugetul de Venituri și Cheltuieli, aferent exercițiului financiar 2026. Structura votului: 100% „pentru”, 0%„ împotrivă”, 0% „abținere”. 7. Aprobă Programul de Investiții, aferent exercițiului financiar 2026. Structura votului: 100% „pentru”, 0%„ împotrivă”, 0% „abținere”. 8. Aprobă menținerea nivelului remunerației membrilor Consiliului de Administrație pentru anul 2026 la același nivel ca și cel din anul 2025. Structura votului: 100% „pentru”, 0%„ împotrivă”, 0% „abținere”. 9. Aprobă numirea Societății ERNST & YOUNG ASSURANCE SERVICES - S.R.L. ca auditor financiar extern al Societății TERASTEEL S.A., pentru un mandat cu o durată de timp de 1 (un) an, respectiv până la data de 02.09.2027, începând cu data de 02.09.2026, și cu o remunerație, care se va achita în baza contractului de prestări servicii de audit financiar ce urmează a fi încheiat, fixată conform onorariilor stabilite de KINGSPAN GROUP plc., din care Societatea face parte, cu auditorii de la nivel de Group. Structura votului: 100% „pentru”, 0%„ împotrivă”, 0% „abținere”. 10. Aprobă actualizarea în evidențele ținute de Oficiul Registrului Comerțului de pe lângă Tribunalul Bistrița- Năsăud a mențiunilor/înregistrărilor privind auditorului financiar extern al Societății TERASTEEL - S.A., numit conform punctului 9 din cuprinsul Hotărârii Adunării Generale Ordinare a Acționarilor adoptată și, implicit, radierea, dacă este cazul, din evidențele ținute de Oficiul Registrului Comerțului de pe lângă Tribunalul Bistrița- Năsăud a mențiunilor privind auditorul financiar extern al societății a cărui mandat nu a fost prelungit. Structura votului: 100% „pentru”, 0%„ împotrivă”, 0% „abținere”. 11. Mandatează Consiliul de Administrație pentru ducerea la îndeplinire a hotărârilor adoptate de Adunarea Generală Ordinară a Acționarilor. Structura votului: 100% „pentru”, 0%„ împotrivă”, 0% „abținere”. 12. Mandatează Președintele Consiliului de Administrație al societății, dl Pătroiu Cosmin-Ioan, să semneze, în numele și pe seama tuturor Acționarilor societății prezenți la Adunare, Hotărârea Adunării Generale Ordinare a Acționarilor adoptată. Structura votului: 100% „pentru”, 0%„ împotrivă”, 0% „abținere”. 13. Mandatează Directorul General al societății, dl Pătroiu Cosmin-Ioan, sau Consilierul Juridic al societății, dl Turcu Dan-Andrei, pentru ca, separat și nu împreună, în calitate de împuterniciți autorizați, care vor avea autoritatea de a îndeplini pe seama societății toate formalitățile cerute de legea română și de a îndeplini toate măsurile necesare în legătură cu semnarea și înregistrarea la Oficiul Registrului Comerțului competent și la orice alte autorități a prezentei Hotărâri a Adunării Generale Ordinare a Acționarilor, precum și a oricărui și a tuturor documentelor care rezultă din sau au legătură cu prezenta hotărâre, inclusiv dar fără a se limita la depunerea la Oficiul Registrului Comerțului competent, în vederea înregistrării și publicării, a prezentei hotărâri și a documentelor ce trebuie depuse pentru înregistrarea prezentei hotărâri, precum și orice cereri de înregistrare la Oficiul Registrului Comerțului competent (inclusiv, dar fără a se limita la semnarea anexei referitoare la prelucrarea datelor cu caracter personal). Împuternicitul/ii va/vor avea, de asemenea, autoritatea de a desemna alte persoane pentru a îndeplini unele dintre atribuțiile acestora în calitate de împuternicit/i, iar aceste persoane vor avea autoritate deplină de a acționa pe seama împuternicitului/ilor. Se convine ca împuternicitul/ii este/sunt exonerat de orice răspundere rezultând din sau în legătură cu orice acțiune întreprinsă sau pe care intenționau să o 31 MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA A IV-A , Nr. 7667/13.X.2026 întreprindă în executarea împuternicirii și Societatea va ratifica toate și orice acte și fapte pe care împuterniciții le vor efectua în baza prezentei Hotărâri și de a-i despăgubi și de a-i proteja pe împuternicit/i împotriva oricărui prejudiciu, acțiune, răspundere și cheltuieli de orice natură, ocazionate de executarea cu bună-credință a prezentei procuri speciale. Structura votului: 100% „pentru”, 0%„ împotrivă”, 0% „abținere”. Prezenta hotărâre a fost adoptată astăzi, 29.05.2026, fiind redactată în limbile engleză și română și a fost semnată în 5 (cinci) exemplare originale. În cazul unor discrepanțe între versiunea în limba romnă și versiunea în limba engleză, versiunea în limba română va prevala. (98/9.549.254)

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.