SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

HARTING ROMÂNIA MANUFACTURING SCS

CUI 15486112J32/712/2003CAEN 2611 · Fabricarea componentelor electroniceMunicipiul Sibiu, Sibiu

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

98Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

555,3 mil. RON

25,5 % față de anul anterior

Profit net

9,91 mil. RON

57,6 % față de anul anterior

Salariați

923

Ultimul bilanț

Activitate

2611

Fabricarea componentelor electronice

Date administrative

Registrul Comerțului
J32/712/2003
Înregistrată la
05.06.2003
Stare juridică (ONRC)
Înregistrată (ONRC) din 05.06.2003
Cod poștal
550018
Telefon
Adresă
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. EUROPA UNITĂ, NR.21

Hartă

Localizare sediu

JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. EUROPA UNITĂ, NR.21

Deschide harta

Rezumat public firmă

HARTING ROMÂNIA MANUFACTURING SCS este o firmă din Municipiul Sibiu, județul Sibiu, cu CUI 15486112. Este înregistrată la ONRC sub numărul J32/712/2003. Firma are CAEN principal 2611 - Fabricarea componentelor electronice. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

98Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

100

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

555.349.842 RON

Juridic & stare

—

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 23 ani

923 salariați

Conexiuni

92

23 coduri CAEN secundare

3 persoane

Semnale cheie

Stare curentă

INREGISTRAT

Profit pozitiv

9.907.320 RON

Capitaluri pozitive

121.624.126 RON

Datorii sub active

68,3 %

Cifră de afaceri în creștere

25,5 %

Vechime bună

23 ani

CAEN principal identificat

2611 · Fabricarea componentelor electronice

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 2003

    Înregistrare

    05.06.2003

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    555.349.842 RON · 9.907.320 RON

  3. 2611

    CAEN principal

    Fabricarea componentelor electronice

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

HARTING ROMÂNIA MANUFACTURING SCS este o companie înregistrată la 05.06.2003 și figurează ca înregistrată în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 2611 - Fabricarea componentelor electronice. Cifra de afaceri a crescut cu 25,5 % față de anul anterior. Profitul net a crescut cu 57,6 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 923 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-10-16

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
2025555.349.8429.907.320264.683.147245.622.028141.929.387121.624.126923
2024442.412.1056.285.340214.821.192206.692.634123.332.902111.716.806842
2023448.942.646-2.508.453155.653.718170.962.85994.626.212105.431.466988
2022398.004.8502.500.258166.783.826152.445.706125.515.307107.939.919864
2021320.835.87518.155.252120.560.887115.676.020112.726.557105.439.661821
2020201.023.3587.452.77471.567.76198.323.52662.351.18387.284.409536
2019170.243.0516.817.87934.398.04268.985.42746.667.18079.861.635441
Grafic indicatori financiariRON555.349.842415.885.268276.420.695136.956.121-2.508.4532019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

1,8 %

Datorii / active

68,3 %

Capitaluri / active

31,4 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

25,5 %

Evoluție profit față de anul anterior

57,6 %

Cifră afaceri / salariat

601.679 RON

Vechime firmă

23 ani

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.