SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

CUMMINS GENERATOR TECHNOLOGIES ROMANIA SA

CUI 12459849J1999000781165CAEN 2711 · Fabricarea motoarelor, generatoarelor şi transformatoarelor electriceMunicipiul Craiova, Dolj

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

98Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

1,32 mld. RON

25,8 % față de anul anterior

Profit net

234,1 mil. RON

39,2 % față de anul anterior

Salariați

742

Ultimul bilanț

Activitate

2711

Fabricarea motoarelor, generatoarelor şi transformatoarelor electrice

Date administrative

Registrul Comerțului
J1999000781165
Înregistrată la
03.12.1999
Stare juridică (ONRC)
Înregistrată (ONRC) din 03.12.1999
Cod poștal
200440
Telefon
Adresă
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, BLD. DECEBAL, NR.116A

Hartă

Localizare sediu

JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, BLD. DECEBAL, NR.116A

Deschide harta

Rezumat public firmă

CUMMINS GENERATOR TECHNOLOGIES ROMANIA SA este o firmă din Municipiul Craiova, județul Dolj, cu CUI 12459849. Este înregistrată la ONRC sub numărul J1999000781165. Firma are CAEN principal 2711 - Fabricarea motoarelor, generatoarelor şi transformatoarelor electrice. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

98Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

100

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

1.320.533.274 RON

Juridic & stare

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 26 ani

742 salariați

Conexiuni

92

29 coduri CAEN secundare

4 persoane

Semnale cheie

Stare curentă

INREGISTRAT

Profit pozitiv

234.132.783 RON

Capitaluri pozitive

809.076.014 RON

Datorii sub active

18,8 %

Cifră de afaceri în creștere

25,8 %

Vechime bună

26 ani

CAEN principal identificat

2711 · Fabricarea motoarelor, generatoarelor şi transformatoarelor electrice

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 1999

    Înregistrare

    03.12.1999

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    1.320.533.274 RON · 234.132.783 RON

  3. 2711

    CAEN principal

    Fabricarea motoarelor, generatoarelor şi transformatoarelor electrice

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

CUMMINS GENERATOR TECHNOLOGIES ROMANIA SA este o companie înregistrată la 03.12.1999 și figurează ca înregistrată în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 2711 - Fabricarea motoarelor, generatoarelor şi transformatoarelor electrice. Cifra de afaceri a crescut cu 25,8 % față de anul anterior. Profitul net a crescut cu 39,2 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 742 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-09-02

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
20251.320.533.274234.132.783195.028.49450.909.401988.210.271809.076.014742
20241.050.046.668168.222.750156.977.11061.922.905706.588.098574.943.231692
20231.231.506.06478.681.451139.715.21873.226.864492.532.836393.623.668794
20221.142.839.55913.609.797589.550.56290.789.248832.851.835314.762.757777
2021755.090.11036.699.762306.316.922112.220.178535.108.695320.402.338673
2020751.132.58973.675.137118.664.452135.506.158293.110.871283.702.576726
2019989.050.64152.972.593319.963.863170.418.264380.087.969210.027.439806
Grafic indicatori financiariRON1.320.533.274990.399.956660.266.637330.133.31902019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

17,7 %

Datorii / active

18,8 %

Capitaluri / active

77,9 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

25,8 %

Evoluție profit față de anul anterior

39,2 %

Cifră afaceri / salariat

1.779.694 RON

Vechime firmă

26 ani

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.