SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

STAS FACTORY MEDIAS S.R.L.

CUI 17956660J2005001315326CAEN 2920 · Producţia de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci şi semiremorciMunicipiul Mediaș, Sibiu

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

94Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

133 mil. RON

19,8 % față de anul anterior

Profit net

2,13 mil. RON

-32,3 % față de anul anterior

Salariați

117

Ultimul bilanț

Activitate

2920

Producţia de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci şi semiremorci

Date administrative

Registrul Comerțului
J2005001315326
Înregistrată la
15.09.2005
Stare juridică (ONRC)
Înregistrată (ONRC) din 15.09.2005
Cod poștal
551041
Telefon
Adresă
JUD. SIBIU, MUN. MEDIAŞ, STR. AUREL VLAICU, NR.35

Hartă

Localizare sediu

JUD. SIBIU, MUN. MEDIAŞ, STR. AUREL VLAICU, NR.35

Deschide harta

Rezumat public firmă

STAS FACTORY MEDIAS S.R.L. este o firmă din Municipiul Mediaș, județul Sibiu, cu CUI 17956660. Este înregistrată la ONRC sub numărul J2005001315326. Firma are CAEN principal 2920 - Producţia de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci şi semiremorci. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

94Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

94

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

132.998.110 RON

Juridic & stare

—

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 21 ani

117 salariați

Conexiuni

86

19 coduri CAEN secundare

1 persoană

Semnale cheie

Stare curentă

INREGISTRAT

Profit pozitiv

2.131.537 RON

Capitaluri pozitive

9.077.562 RON

Datorii sub active

86 %

Cifră de afaceri în creștere

19,8 %

Vechime bună

21 ani

CAEN principal identificat

2920 · Producţia de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci şi semiremorci

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 2005

    Înregistrare

    15.09.2005

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    132.998.110 RON · 2.131.537 RON

  3. 2920

    CAEN principal

    Producţia de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci şi semiremorci

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

STAS FACTORY MEDIAS S.R.L. este o companie înregistrată la 15.09.2005 și figurează ca înregistrată în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 2920 - Producţia de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci şi semiremorci. Cifra de afaceri a crescut cu 19,8 % față de anul anterior. Profitul net a scăzut cu 32,3 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 117 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-10-16

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
2025132.998.1102.131.53756.808.57911.783.58154.265.4219.077.562117
2024111.054.6693.146.40263.772.43313.103.22857.671.8776.946.025110
2023122.832.965-145.27162.101.33614.905.94251.518.3663.799.623109
2022100.366.134-1.786.88958.132.55612.033.82050.338.0463.944.89485
202169.869.3783.885.39323.224.9932.130.04026.844.5705.731.78375
202047.087.38226.27418.200.3391.728.07118.338.0381.846.39067
201961.796.8971.129.47518.478.5722.068.93718.852.4722.385.40382
Grafic indicatori financiariRON132.998.11099.301.86065.605.61131.909.361-1.786.8892019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

1,6 %

Datorii / active

86 %

Capitaluri / active

13,7 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

19,8 %

Evoluție profit față de anul anterior

-32,3 %

Cifră afaceri / salariat

1.136.736 RON

Vechime firmă

21 ani

Monitorul Oficial

Publicatii recente in Partea a IV-a

MOF PIV nr. 7014(53/9.420.919)

Societatea STAS FACTORY MEDIAS - S.R.L. NOTIFICARE Oficiul Registrului Comerțului de pe lângă Tribunalul Sibiu notifică, în conformitate cu prevederile art. 204 alin. (5) din Legea nr. 31/1990, republicată, cu modificările și completările ulterioare, depunerea textului actualizat al actului constitutiv al Societății Comerciale STAS FACTORY MEDIAS - S.R.L., cu sediul în județul Sibiu, municipiul Mediaș, strada Aurel Vlaicu nr. 35, înregistrată sub nr. J2005001315326, identificator unic la nivel european ROONRC.J2005001315326, cod unic de înregistrare 17956660, care a fost înregistrat sub nr. 1541247 din 14.04.2026. (53/9.420.919)

MOF PIV nr. 7014(52/9.420.918)

Societatea STAS FACTORY MEDIAS - S.R.L. HOTĂRÂREA NR. 1 din data de 01.04.2026 a adunării generale a asociaților Societății STAS FACTORY MEDIAS - S.R.L. 1. JULIANN NV, persoană juridică belgiană, cu sediul social în Belgia, 9790 Wortegem-Petegem, Kruishoutemsweg nr. 26, înregistrată în Registrul persoanelor juridice din municipiul Ghent, sub nr. 0847.956.133, reprezentată legal de administrator, dl Francis Johan O. Heyse, și 2. Francis Johan O. Heyse, cetățean belgian, născut [date personale redactate], domiciliat [date personale redactate], [act identitate redactat], În calitate de asociați deținând 100% din capitalul social al Societății STAS FACTORY MEDIAS - S.R.L., având sediul social Mediaș, județul Sibiu, str. Aurel Vlaicu nr. 35, CUI 17956660 și Nr. Reg. Com. J32/1315/2005 (Societatea), au decis următoarele: 1. Actualizarea obiectului de activitate al societății în conformitate cu Clasificarea Activităților din Economia Națională - CAEN Rev. 3, aprobată prin Ordinul Președintelui Institutului Național de Statistică nr. 377/2024, prin înlocuirea codurilor CAEN corespunzătoare clasificării CAEN Rev. 2 cu codurile corespunzătoare CAEN Rev. 3, potrivit noii clasificări. Astfel, art. 6 din actul constitutiv va avea următorul conținut: „Art. 6. Obiectul de activitate Potrivit nomenclatorului privind clasificarea activităților în economia națională (CAEN), obiectul de activitate cuprinde următoarele: Obiectul principal de activitate este: Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci - cod CAEN 2920. Societatea va putea desfășura în subsidiar și alte activități cum ar fi: - 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice; - 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal; - 2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice; - 2551 Acoperirea metalelor; - 2552 Tratamente termice ale metalelor; - 2553 Operațiuni de mecanică generală; - 2811 Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete); - 3311 Repararea articolelor fabricate din metal; - 3312 Repararea mașinilor; - 4671 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone); - 9531 Întreținerea și repararea autovehiculelor; - 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane; - 4941 Transporturi rutiere de mărfuri; - 5224 Manipulări; - 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare; - 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele; - 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile, n.c.a.; - 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane; - 8121 Activități generale de curățenie interioară. Activitatea de import-export pentru mărfurile și serviciile din obiectul de activitate al societății.” 16 MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA A IV-A , Nr. 7014/25.IX.2026 2. Adoptarea noului act constitutiv în conformitate cu dispozițiile prevăzute de prezenta decizie. Restul prevederilor din actul constitutiv rămân neschimbate. Semnat la data de 01.04.2026. (52/9.420.918)

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.