SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

FABRICA DE LAPTE BRAŞOV S.A.

CUI 12342767J1999000188144CAEN 1051 · Fabricarea produselor lactate şi a brânzeturilorLoc. Baraolt, Oraș Baraolt, Covasna

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

100Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

1,02 mld. RON

14,5 % față de anul anterior

Profit net

77,3 mil. RON

22,8 % față de anul anterior

Salariați

493

Ultimul bilanț

Activitate

1051

Fabricarea produselor lactate şi a brânzeturilor

Date administrative

Registrul Comerțului
J1999000188144
Înregistrată la
02.11.1999
Stare juridică (ONRC)
Înregistrată (ONRC) din 02.11.1999
Cod poștal
525100
Telefon
Adresă
JUD. COVASNA, ORŞ. BARAOLT, STR. APEI, NR.109

Hartă

Localizare sediu

JUD. COVASNA, ORŞ. BARAOLT, STR. APEI, NR.109

Deschide harta

Rezumat public firmă

FABRICA DE LAPTE BRAŞOV S.A. este o firmă din Loc. Baraolt, Oraș Baraolt, județul Covasna, cu CUI 12342767. Este înregistrată la ONRC sub numărul J1999000188144. Firma are CAEN principal 1051 - Fabricarea produselor lactate şi a brânzeturilor. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

100Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

100

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

1.020.544.159 RON

Juridic & stare

—

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 26 ani

493 salariați

Conexiuni

100

22 coduri CAEN secundare

9 persoane

Semnale cheie

Stare curentă

INREGISTRAT

Profit pozitiv

77.265.328 RON

Capitaluri pozitive

563.469.866 RON

Datorii sub active

36,1 %

Cifră de afaceri în creștere

14,5 %

Vechime bună

26 ani

CAEN principal identificat

1051 · Fabricarea produselor lactate şi a brânzeturilor

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 1999

    Înregistrare

    02.11.1999

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    1.020.544.159 RON · 77.265.328 RON

  3. 1051

    CAEN principal

    Fabricarea produselor lactate şi a brânzeturilor

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

FABRICA DE LAPTE BRAŞOV S.A. este o companie înregistrată la 02.11.1999 și figurează ca înregistrată în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 1051 - Fabricarea produselor lactate şi a brânzeturilor. Cifra de afaceri a crescut cu 14,5 % față de anul anterior. Profitul net a crescut cu 22,8 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 493 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-10-16

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
20251.020.544.15977.265.328318.438.237628.517.624253.939.224563.469.866493
2024891.185.25562.942.004365.353.640645.998.851207.592.292487.124.866469
2023827.160.87770.819.037383.124.955615.394.771184.728.448418.060.771447
2022749.383.53127.822.841388.496.558335.131.290217.503.962165.419.165447
2021598.532.4975.306.567337.702.879312.576.233160.675.505137.596.324441
2020537.407.04612.647.841196.719.246335.534.369115.288.259254.815.637436
2019509.471.0525.534.546243.802.687369.749.508115.189.584242.182.146404
Grafic indicatori financiariRON1.020.544.159765.408.119510.272.080255.136.04002019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

7,6 %

Datorii / active

36,1 %

Capitaluri / active

63,9 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

14,5 %

Evoluție profit față de anul anterior

22,8 %

Cifră afaceri / salariat

2.070.069 RON

Vechime firmă

26 ani

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.