SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

COMCEREAL SA

CUI 8206929J1996000161399CAEN 0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoaseMunicipiul Focşani, Vrancea

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

87Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

217,6 mil. RON

109,2 % față de anul anterior

Profit net

-8,86 mil. RON

2025

Salariați

214

Ultimul bilanț

Activitate

0111

Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase

Date administrative

Registrul Comerțului
J1996000161399
Înregistrată la
27.02.1996
Stare juridică (ONRC)
Înregistrată (ONRC) din 27.02.1996
Telefon
Adresă
JUD. Vrancea, Municipiul Focşani, B-dul BUCURESTI, NR. 2, SECTOR 0

Hartă

Localizare sediu

JUD. Vrancea, Municipiul Focşani, B-dul BUCURESTI, NR. 2, SECTOR 0

Deschide harta

Rezumat public firmă

COMCEREAL SA este o firmă din Municipiul Focşani, județul Vrancea, cu CUI 8206929. Este înregistrată la ONRC sub numărul J1996000161399. Firma are CAEN principal 0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

87Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

76

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

217.645.177 RON

Juridic & stare

—

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 30 ani

214 salariați

Conexiuni

92

26 coduri CAEN secundare

3 persoane

Semnale cheie

Stare curentă

INREGISTRAT

Pierdere netă

-8.860.418 RON

Capitaluri pozitive

142.887.454 RON

Datorii sub active

36,3 %

Cifră de afaceri în creștere

109,2 %

Vechime bună

30 ani

CAEN principal identificat

0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 1996

    Înregistrare

    27.02.1996

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    217.645.177 RON · -8.860.418 RON

  3. 0111

    CAEN principal

    Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

COMCEREAL SA este o companie înregistrată la 27.02.1996 și figurează ca înregistrată în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase. Cifra de afaceri a crescut cu 109,2 % față de anul anterior. Profitul net: nu există suficiente perioade comparabile pentru calcul. Ultimul exercițiu financiar indică pierdere netă. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 214 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-10-16

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
2025217.645.177-8.860.41885.217.027173.095.33261.398.168142.887.454214
2024104.041.891-16.977.23979.874.833174.580.26260.611.994151.747.873209
2023173.265.144631.90393.365.18482.803.31787.320.84973.224.868210
2022136.416.3194.994.50982.618.91681.543.63877.997.89672.592.966208
2021255.557.91811.110.04174.763.78864.031.29792.642.38969.172.421204
202090.783.1952.835.00969.569.08761.390.53977.500.26458.249.400220
2019206.737.8223.970.56447.204.40358.974.13848.792.85855.519.654221
Grafic indicatori financiariRON255.557.918187.424.129119.290.34051.156.550-16.977.2392019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

-4,1 %

Datorii / active

36,3 %

Capitaluri / active

60,9 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

109,2 %

Evoluție profit față de anul anterior

Indisponibil

Cifră afaceri / salariat

1.017.034 RON

Vechime firmă

30 ani

Monitorul Oficial

Publicatii recente in Partea a IV-a

MOF PIV nr. 7134(94/9.465.930)

Societatea COMCEREAL - S.A. HOTĂRÂRE din data de 13.05.2026 a adunării generale extraordinare a acționarilor societății Comcereal - S.A. Vrancea Adunarea Generală Extraordinară a Acționarilor Societății Comcereal - S.A. Vrancea, cu sediul în Focșani, B-dul București nr. 2, județul Vrancea, nr. ordine în R.C. J1996000161399, CUI 8206929, întrunită în ședință în data de 13 mai 2026 la sediul său, am hotărât: Aprobarea contractării de credite și finanțări, inclusiv pe termen lung, de la instituții financiare, bancare și nebancare, alți terți, inclusiv de la acționarii societății, pentru exercițiul financiar 2026 și primele cinci luni ale exercițiului financiar 2027, în vederea desfășurării obiectului de activitate, a căror valoare totală va putea depăși jumătate din valoarea contabilă a activelor societății, care pot fi garantate cu bunuri proprietatea societății sau a unor terți, de valoare corespunzătoare. Contractele menționate vor fi negociate și semnate de Directorul General sau de Directorul General Adjunct, conform actului constitutiv al societății. (94/9.465.930)

MOF PIV nr. 7134(93/9.465.929)

Societatea COMCEREAL - S.A. HOTĂRÂRE din data de 13.05.2026, a adunării generale ordinare a acționarilor Societății COMCEREL - S.A., Vrancea Adunarea Generală Ordinară a Acționarilor Societății COMCEREAL - S.A., Vrancea, cu sediul în Focșani, bulevardul București nr. 2, județul Vrancea, nr. ordine în RC J1996000161399, CUI 8206929, întrunită în ședință, la data de 13 mai 2026, la sediul său, a hotărât: 1. Aprobarea raportului de gestiune al Consiliului de Administrație privind activitatea economico-financiară a societății pe anul 2025 și aprobarea descărcării de gestiune. 2. Aprobarea raportului de audit pe anul 2025. 3. Aprobarea bilanțului contabil și a contului de profit și pierderi pe anul 2025. 4. Aprobarea Bugetului de venituri și cheltuieli pe anul 2026. (93/9.465.929)

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.