SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

ACS INDUSTRIES EUROPE SRL

CUI 36597687J2016003599122CAEN 2593 · Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanţuri şi arcuriMunicipiul Turda, Cluj

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

98Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

107,1 mil. RON

14,8 % față de anul anterior

Profit net

6,88 mil. RON

2025

Salariați

333

Ultimul bilanț

Activitate

2593

Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanţuri şi arcuri

Date administrative

Registrul Comerțului
J2016003599122
Înregistrată la
04.10.2016
Stare juridică (ONRC)
Înregistrată (ONRC) din 04.10.2016
Telefon
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. TURDA, STR. TRASCĂULUI, NR.6

Hartă

Localizare sediu

JUD. CLUJ, MUN. TURDA, STR. TRASCĂULUI, NR.6

Deschide harta

Rezumat public firmă

ACS INDUSTRIES EUROPE SRL este o firmă din Municipiul Turda, județul Cluj, cu CUI 36597687. Este înregistrată la ONRC sub numărul J2016003599122. Firma are CAEN principal 2593 - Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanţuri şi arcuri. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

98Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

100

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

107.121.281 RON

Juridic & stare

—

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 10 ani

333 salariați

Conexiuni

92

26 coduri CAEN secundare

3 persoane

Semnale cheie

Stare curentă

INREGISTRAT

Profit pozitiv

6.880.445 RON

Capitaluri pozitive

37.902.508 RON

Datorii sub active

49,2 %

Cifră de afaceri în creștere

14,8 %

Vechime bună

10 ani

CAEN principal identificat

2593 · Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanţuri şi arcuri

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 2016

    Înregistrare

    04.10.2016

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    107.121.281 RON · 6.880.445 RON

  3. 2593

    CAEN principal

    Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanţuri şi arcuri

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

ACS INDUSTRIES EUROPE SRL este o companie înregistrată la 04.10.2016 și figurează ca înregistrată în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 2593 - Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanţuri şi arcuri. Cifra de afaceri a crescut cu 14,8 % față de anul anterior. Profitul net: nu există suficiente perioade comparabile pentru calcul. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 333 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-10-16

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
2025107.121.2816.880.44543.333.82845.866.31742.201.53137.902.508333
202493.348.865-2.280.20356.480.11249.435.55645.043.18431.022.063318
202386.726.7749.464.78756.475.84046.547.36550.763.21933.302.265268
202263.998.0287.010.47255.022.67143.214.56543.157.49523.837.479212
202144.450.2646.052.95339.019.55433.124.15222.772.56016.827.007194
202033.971.8096.573.82230.959.27925.193.22216.725.36110.774.054200
201928.221.6952.352.78229.051.86519.733.70913.585.0264.200.232178
Grafic indicatori financiariRON107.121.28179.770.91052.420.53925.070.168-2.280.2032019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

6,4 %

Datorii / active

49,2 %

Capitaluri / active

43 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

14,8 %

Evoluție profit față de anul anterior

Indisponibil

Cifră afaceri / salariat

321.686 RON

Vechime firmă

10 ani

Monitorul Oficial

Publicatii recente in Partea a IV-a

MOF PIV nr. 6970(105/9.413.556)

Societatea ACS INDUSTRIES EUROPE - S.R.L. NOTIFICARE Oficiul Registrului Comerțului de pe lângă Tribunalul Cluj notifică, în conformitate cu prevederile art. 204 alin. (5) din Legea nr. 31/1990, republicată, cu modificările și completările ulterioare, depunerea textului actualizat al actului constitutiv al Societății Comerciale ACS INDUSTRIES EUROPE - S.R.L., cu sediul în județul Cluj, municipiul Turda, Strada Trascăului nr. 6, înregistrată sub nr. J2016003599122, identificator unic la nivel european ROONRC.J2016003599122, cod unic de înregistrare 36597687, care a fost înregistrat sub nr. 1641021 din 21.04.2026. (105/9.413.556)

MOF PIV nr. 6970(104/9.413.555)

Societatea ACS INDUSTRIES EUROPE - S.R.L. DECIZIE din data de 15.04.2026 a asociatului unic al societății ACS INDUSTRIES EUROPE - S.R.L. ACS INDUSTRIES, INC., persoană juridică americană, având sediul în One New England Way, Lincoln, Rhode Island 02865, Statele Unite ale Americii, înregistrată la Biroul Secretariatului de Stat din Rhode Island sub nr. 000000071, reprezentată prin Arina Cornescu, în calitate de împuternicit, în calitate de asociat unic al ACS INDUSTRIES EUROPE - S.R.L., persoană juridică română având sediul social situat în municipiul Turda, Strada Trascăului nr. 6, județul Cluj, România, înregistrată la Registrul Comerțului sub nr. J12/3599/2016, Cod Unic de Înregistrare 36597687, denumită în continuare „Societatea”, hotărăște prin prezenta următoarele: 1. Aprobă actualizarea obiectului principal de activitate al societății în conformitate cu Clasificarea activităților din economia națională - CAEN Rev. 3, după cum urmează: Domeniul principal de activitate al societății va rămâne „Fabricarea altor produse prelucrate din metal” - Grupa CAEN 259. Activitatea principală va fi „Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri” - Cod CAEN 2593. 2. Aprobă actualizarea și modificarea obiectului secundar de activitate al societății. Astfel, noul obiect secundar de activitate va consta în următoarele coduri CAEN: - 2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice; - 2540 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor; - 2551 Acoperirea metalelor; - 2552 Tratamente termice ale metalelor; - 2553 Operații de mecanică generală; - 2563 Fabricarea uneltelor; - 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel; - 2592 Fabricarea ambalajelor metalice ușoare; - 2594 Fabricarea de șuruburi, bolțuri și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șalbe; - 2599 Fabricarea altor articole din metal, n.c.a.; - 2841 Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului; - 2842 Fabricarea altor mașini-unelte, n.c.a.; - 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice, n.c.a.; - 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule; - 3099 Fabricarea altor mijloace de transport, n.c.a.; - 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere, n.c.a.; - 3312 Repararea și întreținerea mașinilor; - 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente; - 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare; - 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor; - 4690 Comerț cu ridicata nespecializat; - 7120 Activități de testări și analize tehnice; - 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie; - 7414 Alte activități de design specializat; - 7499 Alte activități profesionale, științifice și tehnice, n.c.a.; - 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi, n.c.a.; 29 MONITORUL OFICIAL AL ROMÂNIEI, PARTEA A IV-A , Nr. 6970/24.IX.2026 3. Aprobă modificarea și actualizarea actului constitutiv al societății pentru a reflecta deciziile de mai sus. Prezenta Hotărâre este redactată în limba română și în limba engleză. În cazul oricăror neconcordanțe între cele două versiuni, varianta în limba română va prevala. Redactată și semnată în (2) două exemplare originale, în data menționată în partea introductivă a prezentului document. (104/9.413.555)

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.