SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

DANFOSS SRL

CUI 8127710J2020009253401CAEN 4684 · Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitareBucurești Sectorul 5, București

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

98Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

160 mil. RON

21,2 % față de anul anterior

Profit net

3,43 mil. RON

-24,7 % față de anul anterior

Salariați

140

Ultimul bilanț

Activitate

4684

Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare

Date administrative

Registrul Comerțului
J2020009253401
Înregistrată la
19.02.1996
Stare juridică (ONRC)
TRANSFER(SOSIRE) din data 04.08.2020
Cod poștal
50883
Telefon
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, BLD TUDOR VLADIMIRESCU, NR.22, GREEN GATE OFFICES. UNITATEA 1, ET.10

Hartă

Localizare sediu

MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, BLD TUDOR VLADIMIRESCU, NR.22, GREEN GATE OFFICES. UNITATEA 1, ET.10

Deschide harta

Rezumat public firmă

DANFOSS SRL este o firmă din București Sectorul 5, județul București, cu CUI 8127710. Este înregistrată la ONRC sub numărul J2020009253401. Firma are CAEN principal 4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

98Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

100

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

159.992.030 RON

Juridic & stare

—

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 30 ani

140 salariați

Conexiuni

92

17 coduri CAEN secundare

2 persoane

Semnale cheie

Stare curentă

TRANSFER(SOSIRE)

Profit pozitiv

3.432.207 RON

Capitaluri pozitive

59.716.805 RON

Datorii sub active

20,7 %

Cifră de afaceri în creștere

21,2 %

Vechime bună

30 ani

CAEN principal identificat

4684 · Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 1996

    Înregistrare

    19.02.1996

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    159.992.030 RON · 3.432.207 RON

  3. 4684

    CAEN principal

    Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

DANFOSS SRL este o companie înregistrată la 19.02.1996 și are starea juridică „TRANSFER(SOSIRE)” în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare. Cifra de afaceri a crescut cu 21,2 % față de anul anterior. Profitul net a scăzut cu 24,7 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 140 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Reprezentanți

Informațiile despre reprezentanți și firmele asociate sunt disponibile abonaților.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-10-16

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
2025159.992.0303.432.20715.813.84112.721.98363.620.26459.716.805140
2024131.975.3744.560.52918.133.85413.289.02881.014.93175.684.406129
2023108.768.5527.826.58510.694.00314.166.83868.192.33871.123.877114
202270.869.8082.694.3653.572.294253.83625.470.97521.666.94332
202161.965.4061.597.2114.086.293317.55724.727.73420.472.57834
202053.580.549-2.883.2632.906.0224.684.30317.812.89818.875.36736
201954.463.5891.976.2872.160.9276.728.79918.294.27821.758.63026
Grafic indicatori financiariRON159.992.030119.273.20778.554.38437.835.560-2.883.2632019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

2,1 %

Datorii / active

20,7 %

Capitaluri / active

78,2 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

21,2 %

Evoluție profit față de anul anterior

-24,7 %

Cifră afaceri / salariat

1.142.800 RON

Vechime firmă

30 ani

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.