SRLuri.ro

Profil firmă

Plătitor de TVA

FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L.

CUI 3572074J20/504/2012CAEN 4646 · Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicaleMunicipiul Deva, Hunedoara

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

87Radar

Scor Radar

Risc Scăzut

Vezi detalii

Cifră de afaceri

749,9 mil. RON

1,2 % față de anul anterior

Profit net

5,56 mil. RON

-17,1 % față de anul anterior

Salariați

192

Ultimul bilanț

Activitate

4646

Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

Date administrative

Registrul Comerțului
J20/504/2012
Înregistrată la
18.03.1993
Stare juridică (ONRC)
RELUARE ACTIVITATE din data 23.01.2015
Telefon
Adresă
JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, BLD. NICOLAE BĂLCESCU, NR.2, (FOSTĂ STRADA DOROBANŢILOR. NR.43)

Hartă

Localizare sediu

JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, BLD. NICOLAE BĂLCESCU, NR.2, (FOSTĂ STRADA DOROBANŢILOR. NR.43)

Deschide harta

Rezumat public firmă

FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. este o firmă din Municipiul Deva, județul Hunedoara, cu CUI 3572074. Este înregistrată la ONRC sub numărul J20/504/2012. Firma are CAEN principal 4646 - Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale. Datele sunt preluate din surse publice ONRC/ANAF.

Date preluate din surse publice ONRC/ANAF. Ultima actualizare: 07.06.2026.

Radar firmă

Hartă rapidă de decizie

Un rezumat vizual construit din bilanț, stare, vechime, TVA, CAEN, reprezentanți și datele disponibile.

87Scor radar

Risc Scăzut

Radarul indică o firmă cu profil stabil în datele disponibile.

Încredere redusă · 75% acoperire a datelor

Financiar

86

Bilanț, profit, capitaluri și datorii

749.889.588 RON

Juridic & stare

—

Date juridice indisponibile

N/A

Activitate

100

Vechime aproximativă: 33 ani

192 salariați

Conexiuni

70

Reprezentanți și coduri CAEN

Date limitate

Semnale cheie

Stare curentă

RELUARE ACTIVITATE

Profit pozitiv

5.556.047 RON

Capitaluri pozitive

21.632.780 RON

Datorii sub active

93,2 %

Cifră de afaceri în creștere

1,2 %

Vechime bună

33 ani

CAEN principal identificat

4646 · Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

TVA activ

Plătitor de TVA

Timeline decizie

  1. 1993

    Înregistrare

    18.03.1993

  2. 2025

    Ultimul bilanț

    749.889.588 RON · 5.556.047 RON

  3. 4646

    CAEN principal

    Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

  4. ON

    TVA

    Plătitor de TVA

  5. Blocat

    Procese

    Disponibil mai jos pentru conturile premium

Analiză firmă

FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. este o companie înregistrată la 18.03.1993 și are starea juridică „RELUARE ACTIVITATE” în datele ONRC. Activitatea principală este CAEN 4646 - Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale. Cifra de afaceri a crescut cu 1,2 % față de anul anterior. Profitul net a scăzut cu 17,1 % față de anul anterior. Ultimul exercițiu financiar indică profit net. Capitalurile sunt pozitive. Compania raportează 192 salariați. Datoriile sunt sub nivelul activelor raportate. Pe baza indicatorilor disponibili, riscul estimat este scăzut.

Coduri CAEN

CAEN principal

4646

Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

Vezi firme cu CAEN 4646

Alte coduri CAEN autorizate

Nu avem alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.

Date de bilanț

Valorile financiare sunt afișate în RON · Cursuri actualizate la 2026-10-16

Monedă pentru bilanț
AnCifra afaceriProfit netDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluriNumăr salariați
2025749.889.5885.556.047295.911.7275.681.648311.925.85021.632.780192
2024741.328.7726.702.647298.135.5193.005.200314.770.85419.576.732166
2023584.693.5158.625.767240.951.8791.476.547258.122.31518.618.046159
2022525.274.9907.537.371214.117.243212.777229.095.41015.281.202157
2021471.004.8198.304.980178.299.401290.975190.723.98112.743.831174
2020412.649.9632.385.813169.731.290476.522174.947.1025.938.851214
2019415.688.0851.790.041200.157.846871.359203.450.3214.453.038227
Grafic indicatori financiariRON749.889.588562.417.191374.944.794187.472.39702019202020212022202320242025
Cifră afaceriProfit net

Indicatori calculați

Marjă profit

0,7 %

Datorii / active

93,2 %

Capitaluri / active

6,8 %

Evoluție cifră de afaceri față de anul anterior

1,2 %

Evoluție profit față de anul anterior

-17,1 %

Cifră afaceri / salariat

3.905.675 RON

Vechime firmă

33 ani

Monitorul Oficial

Publicatii recente in Partea a IV-a

MOF PIV nr. 7150(50/9.444.115)

Societatea FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS - S.R.L. NOTIFICARE Oficiul Registrului Comerțului de pe lângă Tribunalul Hunedoara notifică, în conformitate cu prevederile art. 204 alin. (5) din Legea nr. 31/1990, republicată, cu modificările și completările ulterioare, depunerea textului actualizat al actului constitutiv al Societății Comerciale FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS - S.R.L., cu sediul în municipiul Deva, județul Hunedoara, bulevardul Nicolae Bălcescu nr. 2, (fostă Strada Dorobanților nr. 43), înregistrată sub nr. J2012000504200, identificator unic la nivel european ROONRC.J2012000504200, cod unic de înregistrare 3572074, care a fost înregistrat sub nr. 1775985 din 30.04.2026. (50/9.444.115)

MOF PIV nr. 7150(49/9.444.114)

Societatea FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS - S.R.L. HOTĂRÂREA NR. 122 din data de 29.04.2026 a asociatului unic al Societății Comerciale FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS - S.R.L. cu sediul social în municipiul Deva, bulevardul Nicolae Bălcescu, nr. 2, județul Hunedoara, număr de ordine la Registrul Comerțului J2012000504200, CUI 3572074, capital social 2.800 lei, divizat în 56 părți sociale a 50 RON fiecare Persoana juridică FARMACEUTICA REMEDIA - S.A., deținând 100% capitalul social al societății, reprezentată legal de Președintele Consiliului de Administrație, TARUS - Valentin Norbert TARUS e.U. - înregistrată în Austria, Handelsgericht Wien-FN 349134h reprezentată prin dl Valentin-Norbert TARUS, în calitate de asociat unic al Societății Comerciale Farmaceutica REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS - S.R.L., hotărăște: Art. 1. Prelungirea mandatului de administrator al FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS - S.R.L., al dlui Plocon Cristian, pentru perioada de la data de 01.05.2026 la data de 30.04.2027. Art. 2. Actualizarea actului constitutiv al FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS - S.R.L. cu toate modificările aduse. (49/9.444.114)

Legături utile

Explorează firme din aceeași zonă

Firme similare

Companii comparabile

Firmele similare sunt pregătite când ajungi la această secțiune.